Tüm Etkinlikler
Felsefe

“Edebiyatın Felsefesi, Felsefenin Edebiyatı”

17.15 - 18.15
16.11.2016
Karadeniz Salonu

KONUŞMACILAR

Tevfik Taş

DÜZENLEYEN

Türkiye Yazarlar Sendikası
  • Söyleşi

    "Türkiye Futbolunun Romantik Bir Tarihi”

    13.00 - 13.45
    12.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Yüce

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Söyleşi

    "Her Veda Elveda Değildir"

    13.00 - 13.45
    12.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Namık Kuyumcu, Pelin Batu, Altan Gördüm, Ataol Behramoğlu

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Ödül Töreni

    “Everest Yayınları İlk Roman Ödülleri”

    13.00 - 13.45
    12.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Kürşat Başar, Semih Gümüş, Gülfem Pamuk

    DÜZENLEYEN

    Everest Yayınları
  • Panel

    "Dünyaya Kafa Tutan Köy"

    14.00 - 15.00
    12.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Sunuş:Özge Çelik Yöneten:Müge Gürsoy Sökmen

    KONUŞMACILAR

    Dan Hancox, Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Belediye Başkanı

    DÜZENLEYEN

    Metis Yayınları
  • Söyleşi

    "Kelepçe"

    14.00 - 15.00
    12.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Canan Tan

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Felsefe

    “Edebiyat ve Felsefe İlişkisi”

    14.00 - 15.00
    12.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Afşar Timuçin

    DÜZENLEYEN

    Bulut Yayınları
  • Panel

    “Edebiyatımızda bir Halide Edip”

    14.00 - 15.00
    12.11.2016
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Seval Şahin

    KONUŞMACILAR

    Zeynep Uysal, Çimen Günay Erkal

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • Felsefe

    “Felsefenin Işığında İnsan”

    14.00 - 15.00
    12.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Meriç Bilgiç, Betül Çotuksöken, Sara Çelik, Yusuf Örnek, Muttalip Özcan

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu
  • Söyleşi

    "Anne Olmak"

    14.00 - 15.00
    12.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Özge Uzun

    DÜZENLEYEN

    İnkılap Yayınları
  • Söyleşi

    "Edebiyatta Gerçekçilik: Peri Gazozu'ndan Cin Aynası'na..."

    15.15 - 16.15
    12.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ercan Kesal

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Konuk Yazar

    "Yaşlanma Sanatı 'Sakin Olmak'" The Art of Growing Older Gelassenheit

    15.15 - 16.15
    12.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Wilhelm Schmid, Tanıl Bora

    DÜZENLEYEN

    Onur Konuğu ALMANYA, İletişim Yayınları, TÜYAP
  • Söyleşi

    “Bir Devlet İki Cumhuriyet”

    15.15 - 16.15
    12.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Dinçer Demirkent, İlbay Kahraman

    DÜZENLEYEN

    Ayrıntı Yayınları
  • Söyleşi

    "Tasavvufu Yanlış Okumak"

    15.15 - 16.15
    12.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fatih Çıtlak

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Ödül Töreni

    "2016 TUDEM Edebiyat Ödülleri-Kısa Öykü Yarışması Ödül Töreni-Roman Sayıyla Öykü Nakavtla Kazanır”: Öykü Üzerine Kısa Kısa"

    15.15 - 16.30
    12.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Ayşegül Utku Günaydın

    KONUŞMACILAR

    Yekta Kopan, Feyza Hepçilingirler, Hakan Bıçakcı, Habib Bektaş

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Felsefe

    “Felsefe’nin Tarihle ve Toplum Bilimleriyle İmtihanı”

    15.15 - 16.15
    12.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Taner Timur

    DÜZENLEYEN

    Yordam Kitap
  • Söyleşi

    "Sanata Evet"

    16.30 - 17.30
    12.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tamer Levent

    DÜZENLEYEN

    Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği (OYÇED)
  • Panel

    “Edebiyat ve Felsefe”

    16.30 - 17.30
    12.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Yazgülü Aldoğan

    KONUŞMACILAR

    Ioanna Kuçuradi, Gürsel Korat, Atilla Erdemli

    DÜZENLEYEN

    Notre Dame de Sion'lular Derneği
  • Çocuk ve Gençlik

    “Çocuk Kitaplarıyla Felsefeye İlk Adımlar”

    16.30 - 17.30
    12.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Behiç Ak, Aslı Der

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Söyleşi

    “Talip Apaydın 90 Yaşında”

    16.30 - 17.30
    12.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Adnan Binyazar, Öner Yağcı, Osman Şahin

    DÜZENLEYEN

    Literatür Yayınevi
  • Söyleşi

    “Kral Kaybederse”

    16.30 - 17.30
    12.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülseren Budaycıoğlu

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Panel

    “Önce Demokrasi - 12: Anayasa ve Demokrasi Arayışları”

    16.45 - 17.45
    12.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Ercan Karakaş

    KONUŞMACILAR

    İbrahim Ö. Kaboğlu, Nihan Yancı, Murat Somer

    DÜZENLEYEN

    Önce Demokrasi Girişimi-SODEV ve ANAYASA-DER
  • Söyleşi

    "3 Temmuz Operasyonunun Perde Arkası - Cemaat Fener'le Başa Çıkamaz"

    17.45 - 18.45
    12.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Lube Ayar

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Zeka Einstein mıdır, Mozart mı?”

    17.45 - 18.45
    12.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Mümtaz İdil

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “600. Yılında Börklüce İsyanı”

    17.45 - 18.45
    12.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hasan Ateş, Sinan Araman, Erdem Çelik

    DÜZENLEYEN

    Evrensel Basım Yayın
  • Söyleşi

    "Babam Cemil Meriç / Cemil Meriç'in Düşüncesi

    17.45 - 18.45
    12.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ümit Meriç

    DÜZENLEYEN

    İnsan Yayınları
  • Panel

    “Önce Demokras i- 12: Anayasal Kazanımlar ve Laiklik”

    17.50 - 18.50
    12.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Ioanna Kuçuradi

    KONUŞMACILAR

    İbrahim Ö. Kaboğlu, Oktay Uygun

    DÜZENLEYEN

    Önce Demokrasi Girişimi-SODEV ve ANAYASA-DER
  • Söyleşi

    "Bestseller Okuma Kılavuzu"

    18.00 - 19.00
    12.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sadık Albayrak

    DÜZENLEYEN

    Doğu Kitabevi
  • Söyleşi

    "Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne?"

    19.00 - 19.45
    12.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Alişan Kapaklıkaya

    DÜZENLEYEN

    Yediveren Yayınları
  • Panel

    “Şiire Yolculuk” Şiir Dinletisi

    19.00 - 19.50
    12.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kevser Atay, Gökhan Cengizhan, Ahmet Çelik, Zeynep Ece Arabul Günel, Ali Karagöz, Melahat Babalık, Nebih Nafile, Gülsüm Işıldar, İkbal Kaynar, Hikmet Güzelkokar, Hatice Altunay, İbrahim Kiraz, Bedran Cebiroğlu

    DÜZENLEYEN

    Edebiyatçılar Derneği
  • Söyleşi

    "Bir Başarı Hikayesi"

    11.00 - 11.45
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Öznur Yıldırım

    DÜZENLEYEN

    Pegasus Yayınları
  • Söyleşi

    "Şamanın Esrik Yolculuğu"

    12.00 - 13.00
    13.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Esat Korkmaz

    DÜZENLEYEN

    E Yayınları
  • Söyleşi

    “Bu Rol Senin-Oyuncu Adaylarına Yol Rehberi”

    12.00 - 13.00
    13.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Harika Uygur

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Elif Gibi Sevmek”

    12.00 - 12.45
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hikmet Anıl Öztekin

    DÜZENLEYEN

    Yakamoz Yayınları
  • Söyleşi

    “İnsanca Şeyler Felsefesi”

    12.00 - 13.00
    13.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Dücane Cündioğlu

    DÜZENLEYEN

    Kapı Yayınları
  • Felsefe

    “Freud’u Okumak”

    12.00 - 12.45
    13.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayça Gürdal Küey, Tevfika İkiz

    DÜZENLEYEN

    Bağlam Yayınları
  • Söyleşi

    “Kerbelâ, Hz. Hüseyin ve Mücadele Ahlakı”

    12.00 - 13.00
    13.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Turgut

    DÜZENLEYEN

    Kapı Yayınları
  • Söyleşi

    "Abdestli Kapitalizm ve Nurjuvazi"

    13.00 - 14.00
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Eren Erdem

    DÜZENLEYEN

    Doğu Kitabevi
  • Felsefe

    “Çocuklar İçin Felsefe”

    13.00 - 13.50
    13.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Oscar Brenifier, Isabelle Millon

    DÜZENLEYEN

    TUDEM (Söyleşi dili Fransızcadır. Ardıl çeviri yapılacaktır.)
  • Söyleşi

    “Kudüs’ün Gizemli Tarihi”

    13.15 - 14.15
    13.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Pelin Çift, Ömer Faruk Harman

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Gülhisarlı Terziler Üzerine”

    13.15 - 14.15
    13.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hüsnü Arkan

    DÜZENLEYEN

    Kırmızı Kedi Yayınları
  • Söyleşi

    “Soytariçe”

    13.15 - 14.15
    13.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Dilek Türker, Ragıp Ertuğrul

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “Kayı Söyleşileri: Osmanlı’da Islahat, Darbe ve Devlet”

    13.15 - 14.15
    13.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Şimşirgil

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Söyleşi

    "Ortadoğu Nereye Gidiyor?"

    14.00 - 14.45
    13.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fehim Taştekin

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Söyleşi

    “Geliştiren Anne Baba”

    14.15 - 15.15
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Doğan Cüceloğlu

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Ionna Kuçuradi Etkinlikleri

    “İnatla ve Umutla İnsan ve Değerleri Peşinde İonna Kuçuradi”

    14.30 - 15.30
    13.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Faruk Şüyün, İonna Kuçuradi

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Söyleşi

    “Yol/cu/luk”

    14.30 - 15.30
    13.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    küçük İskender, Asuman Susam

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • Felsefe

    “Felsefenin Işığında Hukuk”

    14.30 - 15.30
    13.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    İrem Çağlar Gürgey, Gökçe Çataloluk, Zeynep İşpir, Hayrettin Ökçesiz, Gülriz Uygur

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu
  • Söyleşi

    “Aykırı Sorular”

    14.30 - 15.30
    13.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Enver Aysever

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Panel

    "Söz ve Özgürlük İçin / Für das Wort und die Freiheit"

    15.00 - 16.30
    13.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ilija Trojanow, Author, Peter Kraus vom Cleff, Rowohlt Verlage, Alexander Skipis, Börsenverein - German Publishers‘ and Booksellers‘ Association, Burhan Sönmez, Author Tarik Günersel, Author, PEN Turkey Foreign Secretary

    DÜZENLEYEN

    Onur Konuğu ALMANYA -Türkiye Yayıncılar Birliği / Guest of Honour GERMANY
  • Söyleşi

    "Sağlıklı Yaşıyoruz"

    15.30 - 16.30
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Canan Karatay, Ümit Aktaş

    DÜZENLEYEN

    Hayy Kitap
  • Söyleşi

    “Edebiyatın Zaman Makinesinde Büyük Fikirler”

    15.45 - 16.45
    13.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Müge İplikçi, Kutlukhan Kutlu

    DÜZENLEYEN

    ON8
  • Söyleşi

    “Sıradışı Bir Roman Kahramanı: Başkomiser Nevzat”

    15.45 - 16.45
    13.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Ümit

    DÜZENLEYEN

    Everest Yayınları
  • Söyleşi

    “Nermi Uygur’un Düşün Evreni”

    15.45 - 16.45
    13.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Güven Turan, Betül Çotuksöken, Yusuf Çotuksöken

    DÜZENLEYEN

    Yapı Kredi Yayınları
  • Felsefe

    “Aristoteles ve Batı Anadolu”

    15.45 - 16.45
    13.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nezih Başgelen

    DÜZENLEYEN

    Arkeoloji Sanat Yayınları
  • Panel

    "Felsefe ve İnsanlık / Humanity and Philospohy"

    16.45 - 17.45
    13.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Muttalip Özcan

    KONUŞMACILAR

    Wilhelm Schmid, Betül Çotuksöken

    DÜZENLEYEN

    Onur konuğu ALMANYA - TÜYAP / Guest of Honour GERMANY (Turkish and German with simultaneous translation)
  • Tören

    “Yordam Kitap 10 Yaşında”

    16.45 - 17.45
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    DÜZENLEYEN

    Yordam Kitap
  • Söyleşi

    “Değişen Beynim”

    17.00 - 18.00
    13.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sinan Canan

    DÜZENLEYEN

    Nefes Yayınları
  • Felsefe

    “Felsefenin Işığında Edebiyat ve Sanat”

    17.00 - 18.00
    13.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    İsmail Demirdöven, Abdullah Kaygı, Yüksel Pazarkaya, Hülya Şimga, Halil Turan

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu
  • Felsefe

    “Laiklik, Din, Özgürlük”

    17.00 - 18.00
    13.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zerrin Kurtoğlu, Zeynep Altıok Akatlı, Levent Turhan Gümüş

    DÜZENLEYEN

    Ayrıntı Yayınları
  • Felsefe

    “Bir Eylem Felsefesi: Diyalektik Materyalizm”

    17.00 - 18.00
    13.11.2016
    Kınalıada Salonu

    YÖNETEN

    Hakkı Özdal

    KONUŞMACILAR

    İhsan Çaralan

    DÜZENLEYEN

    Evrensel Basım Yayın
  • Söyleşi

    "Polisiye Romanın Tarihi"

    18.00 - 18.45
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Osman Aysu

    DÜZENLEYEN

    Ephesus Yayınları
  • Söyleşi

    "Türkiye'de Aydınlanma ve Sol"

    18.15 - 19.15
    13.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aydemir Güler

    DÜZENLEYEN

    Yazılama Yayınları
  • Söyleşi

    “Şairdeki Çocuk, Çocuktaki Şiir”

    18.15 - 19.15
    13.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ataol Behramoğlu, Onur Behramoğlu

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “Nasıl Fatih Oldu?”

    18.15 - 19.00
    13.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zafer Bilgi

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınları
  • Panel

    “Arayışlar ve Osmanlıca”

    18.15 - 19.15
    13.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Ertuğrul Özüaydın

    KONUŞMACILAR

    Yusuf Çotuksöken, Sevgi Özel

    DÜZENLEYEN

    Dil Derneği
  • Söyleşi

    “Abbas Kiarostami ve İran Sineması”

    18.30 - 19.30
    13.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Meriç Renkver

    DÜZENLEYEN

    Gita Yayınları
  • Panel

    “FETÖ ile Mücadelenin 30 Yılı”

    19.00 - 20.00
    13.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Doğu Perinçek, Nusret Senem, Soner Polat

    DÜZENLEYEN

    Kaynak Yayınları
  • Panel

    "Türkiye Kitap Pazarı’nda Güncel Trendler"

    10.00 - 10.30
    14.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Özgür Akın (Türkiye yayıncılar Birliği Genel Sekreteri )

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği
  • Konuk Yazar

    Türkiye - Almanya Yayıncılar Buluşması - Matchmaking Trade Publishers, Children’s Books

    10.45 - 12.15
    14.11.2016
    Büyükada Salonu

    DÜZENLEYEN

    Onur Konuğu ALMANYA
  • Çocuk ve Gençlik

    “Hammit Anadolu’dan Fantasi’ye”

    11.00 - 12.00
    14.11.2016
    Marmara Salonu

    DÜZENLEYEN

    Timaş Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    “Şehzade’nin Sırrı'na Yolculuk”

    11.00 - 12.00
    14.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Halime Yıldız

    DÜZENLEYEN

    Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı
  • Söyleşi

    " İngilizce Kelime Ezberleme ve Hafıza Geliştirme Teknikleri”

    12.00 - 12.45
    14.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şinasi Bademcioğlu

    DÜZENLEYEN

    Alfa Yayınları
  • Panel

    “Kitabın Geleceği-Çocuk Kitapları Pazarı ve Kitap Okumanın Özendirilmesi"

    13.00 - 14.00
    14.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Mine Soysal, Editor (Günışığı Kitaplığı)

    KONUŞMACILAR

    Saskia Heintz (Hanser Kinderbuchverlage)

    DÜZENLEYEN

    Onur Konuğu ALMANYA (Türkçe-İngilizce simultane çeviri yapılacaktır. Yayıncılara açık etkinliktir)
  • Atölye

    “Şiirli Düşler Atölyesi”

    13.00 - 14.00
    14.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mavisel Yener

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Felsefe

    "Hegel ve Felsefe Tarihi ”

    13.00 - 14.15
    14.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Eyüp Ali Kılıçaslan

    DÜZENLEYEN

    Doğu Batı Yayınları
  • Panel

    “Almanya’dan Güncel Trendler-Kitap Pazarında Son Durum”

    14.15 - 15.15
    14.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Peter Kraus vom Cleff (RowohltYayınları), Juergen Boos (Frankfurt Kitap Fuarı) Yonca Cingöz (Yayıncılar Birliği)

    DÜZENLEYEN

    Onur Konuğu ALMANYA (Türkçe-İngilizce simultane çeviri olacaktır - Yayıncılara açık etkinliktir)
  • Felsefe

    “Talip Apaydın’da İnsan Felsefesi”

    14.15 - 15.15
    14.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kemal Kocabaş, Alper Akçam, Öner Yağcı

    DÜZENLEYEN

    Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği
  • Felsefe

    “Medeniyet Felsefesi”

    14.30 - 15.30
    14.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yusuf Kaplan

    DÜZENLEYEN

    İnsan Yayınları
  • Panel

    “Yayıncılık Eğitimi ve Sonrası: Yayıncılıkta Meslekler ve Başarıya Giden Yol"

    15.30 - 16.30
    14.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Sevengül Sönmez

    KONUŞMACILAR

    Alison Baverstock Kingston University, Özgür Akın Türkiye Yayıncılar Birliği

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği-TÜYAP
  • Söyleşi

    “Hayatın Gerçeği”

    15.30 - 16.30
    14.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Faruk Dilaver

    DÜZENLEYEN

    Emre Bilişim Yayıncılık
  • Söyleşi

    “Hayallerin Arkandan El Sallamasın”

    15.30 - 16.30
    14.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fırat Çakır

    DÜZENLEYEN

    Yediveren Yayınları
  • Söyleşi

    “Evrensel Türkçede Deyimler ve Gülmece”

    15.45 - 16.45
    14.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tekin Sönmez

    DÜZENLEYEN

    NİS Medya
  • Söyleşi

    “Panik Atak”

    16.45 - 17.45
    14.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    İbrahim Bilgen

    DÜZENLEYEN

    Epsilon Yayınevi
  • Panel

    “ Kitap Çeşitliliğine Giden Yol / The Road to Bibliodiversity – Independent Publishing"

    17.00 - 18.00
    14.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Müge Sökmen, Metis Publishing (speaker & moderator)

    KONUŞMACILAR

    Christoph Links, Christoph Links Verlag

    DÜZENLEYEN

    Onur Konuğu ALMANYA (Türkçe-Almanca simultane çeviri Turkish and German with simultaneous translation)
  • Panel

    “Çağdaş Türk Edebiyatında Neler Oluyor?”

    17.00 - 18.00
    14.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Orhan Karaveli, Arif Albayrak, Mehmet Sabri Kılıç

    DÜZENLEYEN

    Göl Kitap
  • Atölye

    “Masal Atölyesi”

    10.00 - 10.45
    15.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Pınar Merterkek, Nizamettin Uğur

    DÜZENLEYEN

    Koza Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Levent ile Kendi Hikayeni Yaz”

    11.00 - 12.00
    15.11.2016
    Marmara Salonu

    DÜZENLEYEN

    Timaş Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    “Likya’da Macera Dolu Sırlar Yolu”

    11.00 - 12.00
    15.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Füsun Çetinel

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Söyleşi

    “Romanda Bugünden Düne, Dünden Bugüne”

    12.00 - 13.00
    15.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tülay Ferah, Namık Doymuş, Feridun Andaç

    DÜZENLEYEN

    İki A Yayıncılık
  • Çocuk ve Gençlik

    “Mutluluk Oyunu”

    12.15 - 13.00
    15.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Habib Bektaş

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Söyleşi

    “Beraber Uyduralım”

    13.15 - 14.15
    15.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aynur Uluç, Peyda Yurtsever

    DÜZENLEYEN

    Kibele Yayınları
  • Atölye

    “Düşünme Eğitimi Atölyesi - Konu: Ayrımcılık"

    13.15 - 14.15
    15.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Gülşen Öz

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu (4 - 7 yaş)
  • Çocuk ve Gençlik

    “Bir Kuyruklu Yıldızın Peşinde 10 Yıl”: Rozetta ve Philae”

    13.15 - 14.15
    15.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mesut Tığlı

    DÜZENLEYEN

    Yeşil Dinozor
  • Söyleşi

    “Şiirle Direniş”

    14.30 - 15.30
    15.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    A. Ali Ural

    DÜZENLEYEN

    Şule Yayınları
  • Panel

    “Sevdadır Kısaltan Geceyi…” Şiirleriyle Sennur Sezer

    14.30 - 15.30
    15.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Mustafa Köz

    KONUŞMACILAR

    Adnan Özyalçıner, Gülce Başer, Gülsüm Cengiz, Betül Dünder, Arife Kalender, Gonca Özmen, Nur Saka, Berrin Taş, Nalan Çelik

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yazarlar Sendikası-Evrensel Basım Yayın
  • Çocuk ve Gençlik

    “Şeker Masallar”

    14.30 - 15.30
    15.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hüsnan Şeker

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Söyleşi

    “Kuşatma Altında Sanat Yapılabilir mi?”

    15.45 - 16.45
    15.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Helin Bölek, İnan Altın, Sultan Gökçe

    DÜZENLEYEN

    Boran Yayıncılık
  • Çocuk ve Gençlik

    “Farklıyız Çünkü Aynıyız”

    15.45 - 16.45
    15.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Çiğdem Gündeş

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Söyleşi

    “Romanda Karakterler: Turgenyev’de Bazarov, Tolstoy’da Anna Karenina”

    15.45 - 16.45
    15.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tekin Sönmez

    DÜZENLEYEN

    NİS Medya- Akademiska Literaturföreningen i Sverige
  • Söyleşi

    “Alevilik, Edebiyat ve Felsefe”

    17.00 - 18.00
    15.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Muharrem Uçan, Kemal Küntaş

    DÜZENLEYEN

    Kalender Yayınları
  • Söyleşi

    “Dijital Çağda Müslüman Kalmak”

    17.00 - 18.00
    15.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nazife Şişman

    DÜZENLEYEN

    İnsan Yayınları
  • Felsefe

    “21 .Yüzyıl Problemleri Karşısında Felsefe”

    17.00 - 18.00
    15.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Aysel Sakarya

    KONUŞMACILAR

    Cengiz Çakmak

    DÜZENLEYEN

    Ekin Yazın Dostları
  • Gösterim

    Belgesel: Başkaldırıdan Felsefeye: Ionna Kuçuradi

    18.05 - 19.00
    15.11.2016
    Karadeniz Salonu

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP - Maltepe Üniversitesi
  • Çocuk ve Gençlik

    “Tutkumuz Futbol”

    10.45 - 11.45
    16.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Pınar Bekbölet, Metin Tekin, Rüştü Reçber, Tümer Metin

    DÜZENLEYEN

    Yeşil Dinozor
  • Atölye

    “Şirin ile Kendi Hikayeni Yaz”

    11.00 - 12.00
    16.11.2016
    Marmara Salonu

    DÜZENLEYEN

    Timaş Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    “Güneşli Zeytin Bahçelerinden Çocuklara: Dondurmam Tılsımı”

    11.00 - 12.00
    16.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Müge İplikçi

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Çocuk ve Gençlik

    “Neden Korku?”

    11.00 - 12.00
    16.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nur Dombaycı

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Küçük Kara Balık” Samed Behrengi - Eleştirel Okuma ve Düşünme

    12.15 - 13.15
    16.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Gülsemin Ergün Kucba, Fatih Debbağ

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu (8 - 12 yaş)
  • Atölye

    "1 Yazar 1 Çizer Mıymıy Teyze ile Eğlenceli Bir Gün”

    12.15 - 13.00
    16.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Aytül Akal, Zeynep Özatalay

    DÜZENLEYEN

    Uçanbalık Yayınları
  • Söyleşi

    “KPSS’de Başarılı Olmanın Yolları”

    13.15 - 14.15
    16.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ramazan Yetgin, Esra Özkan Karaoğlu, Öznur Yıldırım, İlyas Güneş

    DÜZENLEYEN

    Benim Hocam Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Filozof Çocuk’la Düşünme Atölyesi”

    13.15 - 14.00
    16.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Oscar Brenifier

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları (Atölye dili Fransızca olup ardıl çeviri yapılacaktır.)
  • Çocuk ve Gençlik

    “Melezleme” Franz Kafka - Farklılık Kavramı

    13.15 - 14.15
    16.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Şehriban Gözcü, Umut Karagöz

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu (12 - 16 yaş)
  • Çocuk ve Gençlik

    “Çocuklar Doğuştan Filozoftur”

    13.30 - 14.30
    16.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Asuman Portakal

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Söyleşi

    “Yeni Kuşak Anne, Baba ve Çocuklar”

    14.15 - 15.15
    16.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Haluk Yavuzer, İlkay Demir

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    “Etnisite Mühendisliği Açısından Devlete Verilen Kürt Raporları”

    14.30 - 15.30
    16.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ruşen Aslan

    DÜZENLEYEN

    İsmail Beşikçi Vakfı Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Küçük Prens Saint Exupéry” 1. Bölüm Lysis, Platon" - Eleştirel Okuma ve Düşünme

    14.30 - 15.30
    16.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Nuran Direk

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu (12 - 16 yaş)
  • Atölye

    "İlk Öğretmenim” Cengiz Aytmatov - Ben İnsanım, Eğitim Benim Hakkım.

    15.30 - 16.30
    16.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Ferah Çek

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu (8 - 12 yaş)
  • Söyleşi

    “Demirtaş Ceyhun’da Yurt ve Aydınlanma”

    15.45 - 16.45
    16.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Aydan Ay

    KONUŞMACILAR

    İnci Ponat, Mehmet Ulusoy, Seyyit Nezir

    DÜZENLEYEN

    Sis Çanı-Broy Yayınevi
  • Söyleşi

    “Kudüs ve Mescid-i Aksa”

    15.45 - 16.45
    16.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Talha Uğurluel

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Kimsenin Anlamadığı Çocuk”

    16.00 - 17.00
    16.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ferda İzbudak Akıncı

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Söyleşi

    “Kısa Öyküde Mekan Olgusu ve Yeryüzü”

    17.00 - 18.00
    16.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aydın Şimşek, Emel Kayın

    DÜZENLEYEN

    Kanguru Yayınları
  • Atölye

    “Öykü Atölyesi”

    10.00 - 10.45
    17.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Zeynep Aliye, Nizamettin Uğur

    DÜZENLEYEN

    Koza Yayınları
  • Söyleşi

    “Fantastik Edebiyatın Felsefesi”

    11.00 - 11.45
    17.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Esra Avgören

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Tavan Arasındaki Çocukluk Düşleri: Çatıdaki Gezegen”

    11.00 - 12.00
    17.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Behiç Ak

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Çocuk ve Gençlik

    “The Angry Crocodile”

    11.00 - 12.00
    17.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    David Simpson

    DÜZENLEYEN

    Yeşil Dinozor
  • Çocuk ve Gençlik

    “Çocuklara Yaratıcı Okuma Atölyesi/Okumayı Sevmeyen Çocuk”

    11.00 - 12.00
    17.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Çiğdem Odabaşı

    DÜZENLEYEN

    Yapı Kredi Yayınları (7-9 yaş)
  • Söyleşi

    “Değerler Eğitimi”

    12.00 - 13.00
    17.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Koray Avcı Çakman

    DÜZENLEYEN

    Kırmızı Kedi Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Üç Yapraklı Yonca…Yazma Dersleri”

    12.15 - 13.15
    17.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ferda İzbudak Akıncı

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Zeno ve Mondo ile Bilinçli Farkındalık ve ZEN Felsefesi”

    12.15 - 13.15
    17.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nilay Yılmaz

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Çocuk ve Gençlik

    “Yazarım, Çizerim, Yaratırım-Bir Kitabın Doğuşu”

    13.00 - 14.00
    17.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Defne Ongun Müminoğlu, Esra İlter Demirbilek

    DÜZENLEYEN

    Artemis Yayınları
  • Söyleşi

    “Bir Müsaade Sınavım Var”

    13.30 - 14.30
    17.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Faruk Öndağ

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Çocuklara Yaratıcı Okuma Atölyesi/Çabuksığınlar”

    13.30 - 14.30
    17.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Çiğdem Odabaşı

    DÜZENLEYEN

    Yapı Kredi Yayınları (10-14 Yaş)
  • Çocuk ve Gençlik

    “Çocuklar Yaşamı Sorgularsa”

    14.00 - 15.00
    17.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nur İçözü

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Felsefe

    Gençler İçin Felsefe Atölyesi: “Felsefe Yapma Hakkı”

    14.15 - 15.15
    17.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Mehmet Salim Şirin, Sevil Kuvan

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu
  • Çocuk ve Gençlik

    “Matematiği Tanısan İnan ki Çok Seveceksin”

    14.45 - 15.45
    17.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Toprak Işık

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “İstediğimiz Sorudan Başlayabilir miyiz?”

    14.45 - 15.45
    17.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Çiğdem Gündeş

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Panel

    “Cemal Süreya’yı Anıyoruz”

    15.30 - 16.30
    17.11.2016
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Aydan Ay

    KONUŞMACILAR

    Zühal Tekkanat, Engin Turgut, Koray Feyiz, Tamer Tezin

    DÜZENLEYEN

    Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği
  • Felsefe

    "Türkiye Felsefe Olimpiyatları ve Uluslararası Felsefe Olimpiyatları”

    15.30 - 16.30
    17.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sona Küçükyan, Yıldız Aybars, Gülfer Birsin

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu
  • Söyleşi

    “Sosyalizmden Geri Dönüş Sorunu…Ne ve Nasıl?”

    16.00 - 17.00
    17.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Çetin Deste

    DÜZENLEYEN

    Dönüşüm Yayınları
  • Söyleşi

    “E- Kitabı Ne Kadar Seviyoruz?”

    16.00 - 17.00
    17.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    E. Murat Yığcı

    DÜZENLEYEN

    Caretta Yayınları
  • Ödül Töreni

    "80. Doğum Yılında Tekin Sönmez Edebiyat Ödülleri Töreni "

    16.45 - 18.00
    17.11.2016
    Büyükada Salonu

    DÜZENLEYEN

    NİS Medya
  • Söyleşi

    “Sinemanın Kökleri”

    16.45 - 17.45
    17.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Enver Gülşen

    DÜZENLEYEN

    İnsan Yayınları
  • Söyleşi

    “Knut Hamsun’ın Açlık Romanı’nın Felsefi İzdüşümü”

    17.15 - 18.15
    17.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Füsun Büyükgören

    KONUŞMACILAR

    Eyüphan Özdemir, Saime Alkan

    DÜZENLEYEN

    Ekin Yazın Dostları
  • Söyleşi

    “Çukurova - Yaşar Kemal Fotoğraf Gösterisi ”

    17.15 - 18.15
    17.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Lütfü Özgünaydın

    DÜZENLEYEN

    İlke Kitap
  • Atölye

    “Ben Bir Masal Kahramanı Olsam”

    10.00 - 10.45
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gül M. Coşkun, Nizamettin Uğur

    DÜZENLEYEN

    Koza Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Pisi Misi İki Sokak Kedisi”

    11.00 - 11.45
    18.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şirvan Ahçıoğlu

    DÜZENLEYEN

    Yeşil Dinozor
  • Çocuk ve Gençlik

    “Çıtır Çıtır Felsefe’nin Yazarı Çocuklarla Buluşuyor”

    11.00 - 12.30
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Brigitte Labbé

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Söyleşi

    Panik Atak 4 Ayaklı Bir Fildir”

    12.00 - 13.00
    18.11.2016
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Reyhan Erdoğan

    KONUŞMACILAR

    Hayrettin Şahin

    DÜZENLEYEN

    İkinci Adam Yayınları
  • Söyleşi

    “Sürdürülebilir Kitap Okuma Alışkanlığı ve Kitap Fuarlarının Etkisi”

    12.00 - 13.00
    18.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Murat Tunalı

    DÜZENLEYEN

    Yediveren Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Süper Çocuklar”

    12.00 - 13.00
    18.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aytül Akal

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • İstanbul Kitap Fuarı'nın 35. Yılı Panelleri

    " İstanbul Kitap Fuarı'nın 35. Yılı Açılış Konuşması"

    13.00 - 13.15
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Deniz Kavukçuoğlu TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü, Bülent Ünal TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı, Doğan Hızlan TÜYAP Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Söyleşi

    “Türkçe Felsefe Yapmaya Yetmez mi?”

    13.00 - 14.00
    18.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Feyza Hepçilingirler

    DÜZENLEYEN

    Everest Yayınları
  • İstanbul Kitap Fuarı'nın 35. Yılı Panelleri

    “İstanbul Kitap Fuarı’nın 35 Yılı ve TÜYAP’ın Türkiye’de Yayıncılığa Katkıları”

    13.15 - 14.15
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Fahri Aral

    KONUŞMACILAR

    Metin Celal, Hayri Erdoğan, Emrah Kısakürek

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Söyleşi

    “100. Yılında Çanakkale Ruhu”

    13.15 - 14.15
    18.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Leyla Yıldırım

    DÜZENLEYEN

    Gita Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Küçük Arkeologlar İş başında”

    13.15 - 14.15
    18.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Betül Avunç

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Söyleşi

    “Felsefenin Diliyle Kalk Gidelim: Çocuklarla Yolculuk”

    13.15 - 14.15
    18.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Esra Alkan, Esat Korkmaz, Hasan Harmancı

    DÜZENLEYEN

    Varlık Yayınları
  • Söyleşi

    “Erdal Öz’ün Çocuk Edebiyatındaki Yeri”

    14.15 - 15.15
    18.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayşe Sarısayın, Mustafa Delioğlu, Nalan Barbarosoğlu, Süleyman Bulut

    DÜZENLEYEN

    Can Çocuk Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Felsefe Çocuk İşi mi?”

    14.15 - 15.15
    18.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Seran Demiral

    DÜZENLEYEN

    Final Kültür Sanat Yayınları
  • İstanbul Kitap Fuarı'nın 35. Yılı Panelleri

    “Kent Fuarının Kentin Kültür Politikalarına Katkısı”

    14.30 - 15.30
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Asu Aksoy

    KONUŞMACILAR

    Nedret Apaydın, Abdurrahman Şen

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Çocuk ve Gençlik

    “Aklınızla Tanışmaya Var mısınız?”

    14.30 - 15.30
    18.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülten Dayıoğlu

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Söyleşi

    “Gençlerle Felsefe Yapmak ve Felsefe Olimpiyatlarına Öğrenci Hazırlamak”

    14.30 - 15.30
    18.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülşen Öz

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu
  • Söyleşi

    “Ezoterik Okullar”

    14.30 - 15.30
    18.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Dilek Yılmaz

    DÜZENLEYEN

    Ruh ve Madde Yayınları
  • Söyleşi

    “Ortadoğu ve Terör”

    15.30 - 16.30
    18.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Abdullah Ağar

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • İstanbul Kitap Fuarı'nın 35. Yılı Panelleri

    “35 Yılda Çocuk ve Gençlik Edebiyatının Gelişimi”

    15.45 - 16.45
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Burcu Aktaş

    KONUŞMACILAR

    Mine Soysal, Melike Günyüz, Fatih Erdoğan

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Felsefe

    “Felsefe ve İnsan”

    15.45 - 16.45
    18.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şahin Filiz, Hasan Aslan, Mehmet Bayraktar

    DÜZENLEYEN

    Say Yayınları
  • Söyleşi

    “Fotoğraftan Edebiyatı Anlatmak”

    15.45 - 16.30
    18.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nevzat Çakır

    DÜZENLEYEN

    İki A Yayıncılık
  • Söyleşi

    “Türkiye’de Sporun Felsefesi ve Sosyolojisi”

    15.45 - 16.45
    18.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Talimciler

    DÜZENLEYEN

    Bağlam Yayınları
  • Söyleşi

    “Askeri İhtilallerin Dünü, Bugünü, Yarını”

    16.45 - 17.45
    18.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Halim Demir, Bahrem Yıldız, Fikret Babuş,

    DÜZENLEYEN

    Ozan Yayıncılık
  • İstanbul Kitap Fuarı'nın 35. Yılı Panelleri

    “Yazarlık Yolculuğunda İstanbul Kitap Fuarı ve Okurla Buluşma Mekanı Olarak Fuarlar"

    17.00 - 18.00
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülten Dayıoğlu, Feyza Hepçilingirler, Feridun Andaç

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Panel

    “Genç Hayat ve Edebiyat”

    17.00 - 18.00
    18.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Tarık Günersel

    KONUŞMACILAR

    Claudia Piccino, Ragnheiður Harpa Leifsdóttir, Krystalli Gylniadakis, Marta Markoska, Nasseem Daghestany, Marteinn Sindri Jónsson, Teodora Balabanovic, Tereza Riedlbauchová

    DÜZENLEYEN

    1. Uluslararası Genç Şiir İstanbul Festivali
  • Söyleşi

    “Türkçü Faşizmden Türk-İslam Ülküsü’ne”

    17.00 - 18.00
    18.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fatih Yaşlı

    DÜZENLEYEN

    Yordam Kitap
  • Söyleşi

    “Türkiye Edebiyatının Günümüz Sosyolojisi”

    17.00 - 18.00
    18.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hasan Bülent Kahraman

    DÜZENLEYEN

    Kapı Yayınları
  • Söyleşi

    “Türkiye’de Aydınlanma ve Laiklik”

    18.00 - 19.00
    18.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Özgür Şen

    DÜZENLEYEN

    Yazılama Yayınları
  • Gösterim

    “Başkaldırıdan Felsefeye: Ionna Kuçuradi”

    18.05 - 19.00
    18.11.2016
    Karadeniz Salonu

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP- Maltepe Üniversitesi
  • İstanbul Kitap Fuarı'nın 35. Yılı Panelleri

    “Genç Yazarların Gözünden TÜYAP”

    18.15 - 19.00
    18.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Çağlayan Çevik

    KONUŞMACILAR

    Koray Yersüren, Cenk Gündoğdu, Bedia Ceylan Güzelce

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Atölye

    “Origami Atölyesi”

    11.00 - 11.45
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Nazan Tacer

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Söyleşi

    "Sınırlar Arasında - İnsanlık Dramından İnsanlık Sınavına Mülteciler"

    11.00 - 11.45
    19.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Veli Ağababa, Selina Doğan, Mustafa Balbay, Sezgin Tanrıkulu, Özcan Purçu, Zeynep Altıok, Nurettin Demir, Muharrem Erkek, Elif Doğan Türkmen

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “ Selam Gençlik 1”

    12.00 - 12.45
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Koray Yersüren, Emre Gül, Zeynep Sey,Tolga Ra,Didem Duygu Demir,Büşra Toraman, Dilara Keskin

    DÜZENLEYEN

    Ephesus Yayınları
  • Söyleşi

    "Kore’deki Çatıkatından Sesleniyorum”

    12.00 - 12.45
    19.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Duygu Demir Didem

    DÜZENLEYEN

    Ephesus Yayınları
  • Söyleşi

    “Haneye Tecavüz: Romandan Oyuna”

    12.00 - 13.00
    19.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ali Berktay

    DÜZENLEYEN

    E Yayınları
  • Konuk Yazar

    “Bir Anadolu Hazinesi: Şamanizm”

    12.00 - 12.45
    19.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Shaman Durek

    DÜZENLEYEN

    MONA Kitap
  • Söyleşi

    “Arka Plan”

    12.00 - 12.45
    19.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Onur Öymen

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    “Edebiyatta Olay Sürgünü, İhanette Olay Sürgünü”

    12.00 - 12.45
    19.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bahadır Yenişehirlioğlu

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Söyleşi

    “Darbe, Demokrasi, İslam”

    13.00 - 13.45
    19.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    İhsan Eliaçık

    DÜZENLEYEN

    Doğu Kitabevi
  • Söyleşi

    “Radyo ve Kitap, Ses ve Yazı”

    13.00 - 14.00
    19.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nihat Sırdar

    DÜZENLEYEN

    İnkılap Yayınları
  • Söyleşi

    "Ben, Öteki ve Ötesi: İslam-Batı ilişkileri Nereye Gidiyor?"

    13.00 - 14.00
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    İbrahim Kalın

    DÜZENLEYEN

    İnsan Yayınları
  • Söyleşi

    "İnsan Çeşitliliği – Irksal Farklılıklar mı Evrimsel Adaptasyonlar mı?”

    13.00 - 14.00
    19.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Barış Özener, Günseli Bayram,

    DÜZENLEYEN

    Evrensel Basım Yayın
  • Söyleşi

    “Matrakçı Nasuh Menazilnamesi ve Kara Memi”

    13.00 - 14.00
    19.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nurhan Atasoy

    DÜZENLEYEN

    Milenyum Yayıncılık
  • Söyleşi

    “Bilimin Kaybolan Işığı-İskenderiye’li Hypatia”

    13.15 - 14.15
    19.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nilgün Çön

    DÜZENLEYEN

    Arkeoloji Sanat Yayınları
  • Felsefe

    “Hem Küçüklere Hem Büyüklere Çıtır Çıtır Felsefe”

    14.00 - 15.30
    19.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Brigitte Labbé

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Söyleşi

    “Osmanlı Hanedanın’nın Sürgünü”

    14.15 - 15.15
    19.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ekrem Buğra Ekinci

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Söyleşi

    “Öteki Tarih”

    14.15 - 15.15
    19.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayşe Hür, Erdoğan Aydın

    DÜZENLEYEN

    Literatür Yayınları
  • Söyleşi

    Yangın Yılları’ndan Bakışın Senin’e Ahmet Telli Şiirleri”

    14.15 - 15.15
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Telli

    DÜZENLEYEN

    Ahmet Telli
  • Felsefe

    “Felsefenin Işığında İnsan Hakları”

    14.30 - 15.30
    19.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Berfin Kart, İoanna Kuçuradi, Ahmet Özalp, Musa Toprak

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Felsefe Kurumu
  • Söyleşi

    “Şiir ve Gerçeklik”

    15.30 - 16.30
    19.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen

    DÜZENLEYEN

    Kırmızı Kedi Yayınları
  • Söyleşi

    “Geleceği Kitaplardan Okumak”

    15.30 - 16.30
    19.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Murathan Mungan

    DÜZENLEYEN

    Metis Yayınları
  • Panel

    “Onat Kutlar'a Mektup Var”

    15.30 - 16.30
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hülya Uçansu, Adnan Özyalçıner, Aydın Engin, Vecdi Sayar, Cevat Çapan, Işıl Özgentürk, Deniz Türkali, Ercan Kesal

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Söyleşi

    “Zor Zamanlarda Yazmak”

    15.30 - 16.30
    19.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yekta Kopan

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • Söyleşi

    “Dünden Bugüne Brecht”

    15.45 - 16.45
    19.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zehra İpşiroğlu, Nihal Kuyumcu

    DÜZENLEYEN

    Habitus Kitap
  • Söyleşi

    "Türkiye'de İş Cinayetleri ve Fıtrat Üzerine"

    16.45 - 17.45
    19.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    İsmail Saymaz

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Söyleşi

    “İslam Dünyasının Sorunları ve Atatürk Tecrübesi”

    16.45 - 17.45
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sinan Meydan

    DÜZENLEYEN

    İnkılap Yayınları
  • Söyleşi

    “Tanzimat'tan Cumhuriyet'e Türkiye'de Felsefe ve Takiyettin Mengüşoğlu”

    16.45 - 17.45
    19.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ali Utku

    DÜZENLEYEN

    Doğu Batı Yayınları
  • Panel

    “Delidolu Adamlar: Julio Cortazar, Charlie Parker ve Che”

    16.45 - 17.45
    19.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Ayşegül Utku Günaydın

    KONUŞMACILAR

    Zuhal Focan, Ceyhan Usanmaz, Altuğ Akın

    DÜZENLEYEN

    Delidolu Yayınları
  • Söyleşi

    “Tarık Akan ve O Güzel Yıllar”

    17.00 - 18.00
    19.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Osman Şahin, Işıl Özgentürk

    DÜZENLEYEN

    Aya Kitap
  • Panel

    “Retorik, Şiir, Siyaset”

    17.00 - 18.00
    19.11.2016
    Kınalıada Salonu

    YÖNETEN

    Halil İbrahim Özcan

    KONUŞMACILAR

    Salih Aydemir, Berkiz Berksoy, Şeyhmus Diken, Haydar Ergülen, Tarık Günersel

    DÜZENLEYEN

    Uluslararası PEN Türkiye
  • Söyleşi

    “İslam’da Kadın”

    18.00 - 19.00
    19.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sonia Cihangir

    DÜZENLEYEN

    Ozan Yayıncılık
  • Panel

    “Bir Satranç Tahtası: Ortadoğu”

    18.00 - 19.00
    19.11.2016
    Interexpo Salonu

    YÖNETEN

    Özlem Temena

    KONUŞMACILAR

    Fehim Taştekin, Ercüment Akdeniz, Ayşe Hür

    DÜZENLEYEN

    Evrensel Basım Yayın
  • Söyleşi

    “Ortadoğu’da Yeni Türkiye”

    18.00 - 19.00
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hüsnü Mahalli

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “90. Yaş gününde John Berger, Hayat ve Şiir”

    18.15 - 19.15
    19.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Cevat Çapan, Enis Rıza, Emirhan Oğuz

    DÜZENLEYEN

    Ayrıntı Yayınları
  • Panel

    “Darbe ile Diktatörlük Arasında Türkiye”

    18.15 - 19.15
    19.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Metin Çulhaoğlu, Ertuğrul Kürkçü, Alper Taş

    DÜZENLEYEN

    Yordam Kitap
  • Söyleşi

    “Neden Güvende Değiliz?”

    19.15 - 20.00
    19.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hanefi Avcı

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Gösterim

    “Başkaldırıdan Felsefeye: Ioanna Kuçuradi”

    10.00 - 11.00
    20.11.2016
    Karadeniz Salonu

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP - Maltepe Üniversitesi
  • Söyleşi

    “Bir Türk Kadın Lider: Orta Asya’dan Anadolu’ya Gülnar Hatun”

    11.00 - 11.45
    20.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayşe Çalık Ross

    DÜZENLEYEN

    E Yayınları
  • Söyleşi

    “Ahlak ve İnsan Felsefesi”

    12.00 - 13.00
    20.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kurtul Gülenç

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “Önderlik”

    12.00 - 12.45
    20.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Osman Pamukoğlu

    DÜZENLEYEN

    İnkılap Yayınları
  • Söyleşi

    “OHAL’de Alternatif Medya”

    12.00 - 12.45
    20.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bora Ataman, Barış Çoban, Suncem Koçel, Gökhan Biçici, Çağlar Özbilgin

    DÜZENLEYEN

    Kafka Yayınevi
  • Söyleşi

    “Edebiyat, Dil ve Felsefe”

    12.00 - 13.00
    20.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yusuf Çotuksöken, Betül Çotuksöken

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yazarlar Sendikası
  • Söyleşi

    “Yeni Akım Türk Romanı”

    12.00 - 12.45
    20.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fatma Erdek

    DÜZENLEYEN

    Ephesus Yayınları
  • Söyleşi

    “Unutulmayan Yazarlar: Edebiyatta Vefa”

    12.00 - 12.45
    20.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Nuri Yardım, Üstün İnanç, Murat Başaran

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınları
  • Söyleşi

    “Siyasi Polisiye Romanlar”

    13.00 - 14.00
    20.11.2016
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Uğur Erkman, Ömer Türkeş, Celil Öker, Ahmet Erözenci, Ali Parlar

    DÜZENLEYEN

    Ayrıntı Yayınları
  • Söyleşi

    “Ehlibeyt Kadınlar”

    13.00 - 14.00
    20.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tuğrul İnançer

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Söyleşi

    “Roald Dahl 100 Yaşında”

    13.00 - 14.00
    20.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sevin Okyay, Cem Akaş, Faruk Duman

    DÜZENLEYEN

    Can Çocuk
  • Söyleşi

    “Zemberek”

    13.00 - 14.00
    20.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Banu Avar

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    “Şifanın Felsefesi”

    13.15 - 14.15
    20.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ebru Demirhan

    DÜZENLEYEN

    Libros Yayınları
  • Söyleşi

    “Dünyaya ve Türkiye'ye Teğet Geçmeyen Sayılı Yerli Entelektüellerden Biri: Hilmi Ziya Ülken”

    13.15 - 14.15
    20.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kurtuluş Kayalı

    DÜZENLEYEN

    Doğu Batı Yayınları
  • Söyleşi

    “İnsanlar ve Rüyalar”

    14.15 - 15.15
    20.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Üstün Dökmen

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    “Nur Terapisi”

    14.15 - 15.15
    20.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Uğur Koşar

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Edebiyatta 50. Yıl”

    14.15 - 15.15
    20.11.2016
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nedim Gürsel, Feridun Andaç, Doğan Hızlan, Cüneyt Ayral

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kİtap
  • Söyleşi

    “Yok Olan İstanbul”

    14.15 - 15.15
    20.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Cavit Nacirtarhan

    KONUŞMACILAR

    Adnan Özyalçıner, Cengiz Bektaş, Tan Oral

    DÜZENLEYEN

    Evrensel Basım Yayın
  • Söyleşi

    “Suriye’de Neler Oluyor? İç Savaş, Kürtler ve Dış Güçler”

    14.30 - 15.30
    20.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Thomas Schmidinger

    DÜZENLEYEN

    Yordam Kitap
  • Panel

    “ Varlık Vinyetlerinden FEKLAVYE’ye Semih Poroy”

    14.30 - 15.30
    20.11.2016
    Kınalıada Salonu

    YÖNETEN

    Turhan Günay

    KONUŞMACILAR

    Füruzan

    DÜZENLEYEN

    Varlık Yayınları-TÜYAP
  • Ödül Töreni

    "Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Töreni- ”Deneme, Eleştiri, İnceleme… Yazmak mı Zor, Yayımlamak mı?”

    15.30 - 17.00
    20.11.2016
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Handan İnci

    KONUŞMACILAR

    Sabri Koz, Hatice Aynur, Nuran Tezcan, Armağan Ekici

    DÜZENLEYEN

    Cevdet Kudret Ailesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-TÜYAP
  • Söyleşi

    “Muhalefetsiz İktidar, Tenkitsiz Edebiyat”

    15.30 - 16.30
    20.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yalçın Küçük, Sadık Albayrak

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “Kıbrıs’ta Hınç ve Şiddetin Tarihi”

    15.30 - 16.30
    20.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Niyazi Kızılyürek, Yektan Türkyılmaz, Temel İskit, Fahri Aral

    DÜZENLEYEN

    İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
  • Panel

    “İnsan Felsefesi’nde Güncel Sorunlar”

    15.30 - 16.45
    20.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Zekiye Kutlusoy

    KONUŞMACILAR

    Betül Çotuksöken, Güncel Önkal, Ahu Tunçel

    DÜZENLEYEN

    Maltepe Üniversitesi-TÜYAP
  • Söyleşi

    “Şiirden Meydana Getirmenin Estetiği”

    15.45 - 16.45
    20.11.2016
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Celal Fedai

    DÜZENLEYEN

    İnsan Yayınları
  • Söyleşi

    “Edebiyatımızda Bir Kırılma: 2000’ler Şiiri”

    15.45 - 16.45
    20.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Baki Ayhan T., Cenk Gündoğdu, Ali Özgür Özkarcı

    DÜZENLEYEN

    Kırmızı Kedi Yayınevi
  • Söyleşi

    “Darbenin Kayıp Saatleri”

    16.45 - 17.45
    20.11.2016
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mete Yarar, Ceyhun Bozkurt

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Zeynep Turan’la İlişkilerin Yol Haritası”

    16.45 - 17.45
    20.11.2016
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zeynep Turan

    DÜZENLEYEN

    Asi Kitap
  • Panel

    “Tekinsiz Dünyalar: Yazarların Penceresinden Türkiye’de Korku Edebiyatı”

    17.00 - 18.00
    20.11.2016
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Yanki Enki

    KONUŞMACILAR

    Onat Bahadır, Galip Dursun, Murat S. Dural

    DÜZENLEYEN

    İthaki Yayınları
  • Söyleşi

    “Denemenin 100 Yılı”

    17.00 - 18.00
    20.11.2016
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Doğan Hızlan, Adnan Binyazar, Emin Özdemir, Uğur Kökden

    DÜZENLEYEN

    İki A Yayıncılık
  • Söyleşi

    “Edebiyat Ne Kadar Özgür?”

    17.00 - 18.00
    20.11.2016
    Kınalıada Salonu

    YÖNETEN

    Ayşegül Tezören

    KONUŞMACILAR

    Gönül Kıvılcım, Sibel Öz, Melike Belkıs Aydın, Belma Fırat

    DÜZENLEYEN

    Notabene Yayınları
  • Panel

    “Felsefe, İnsan ve Toplum”

    18.00 - 19.00
    20.11.2016
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Pınar Akbina

    KONUŞMACILAR

    Sait Kıran

    DÜZENLEYEN

    Derleniş Yayınları