MARGRIET RUURS

Katılacağı Etkinlikler

    Hakkında    MARGRIET RUURS

    Margriet Ruurs ödüllü pek çok çocuk kitabının yazarıdır. Çocuk kitapları ve eğitim materyalleri yazmaktadır. Simon Fraser Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden yüksek lisans derecesi almıştır ve çocuklara okuma ve yazma öğretiminde teknoloji kullanımı üzerine çalışmıştır. Çok sayıda çocuk kitabının yaratıcısı olan yazar, “Hayal gücümü kullanmayı ve hikayeler hayal etmeyi çok seviyorum.” diyor.

    Margriet okullarda çalışmayı, çocuklara yazar olmanın nasıl bir şey olduğunu anlatmayı ve dil ile oyun oynamaya duyduğu sevgiyi paylaşmayı da çok seviyor. Şiir yazmaya bayılıyor çünkü insanın kendisini ifade etmesinin çok güçlü bir yolu olduğunu düşünüyor. Ayrıca edebiyat dışı eserler yazmaktan da zevk duyuyor çünkü ilgi duyulan bir alanda araştırma yapmanın çok eğlenceli olabileceğini düşünüyor! Margriet’in kitapları arasında ayrıca tarih romanları, kurgu resimli kitaplar ve eğitimcilere yönelik, yazma konusunda kitaplar yer alıyor.

    Internette Nizar Ali Badr’ın büyüleyici taş eserleri ile karşılaşması ona Stepping Stones (Zıplama Taşları) adlı eserini yazmada ilham kaynağı olmuş ve bu şekilde hem Suriyeli mültecilere yardım toplayabilme, hem de Badr’ın çalışmalarını daha büyük kitlelerle buluşturma fırsatı bulmuştur.