ALISON BAVERSTOCK

Katılacağı Etkinlikler

  Yazar Hakkında


  YRD. DOÇ. ALISON BAVERSTOCK
   
  Baverstock uzman bir yayıncı ve üniversitelerdeki yayıncılık eğitimleri konusunda bir öncüdür. Yayıncılık sektöründe yaptığı kariyerin ardından etkileyici bir danışmanlık işi geliştirmiş ve dünya çapında pek çok yayıncı ile çalışmıştır. Baverstock ayrıca, sektörle ilgili araştırmalar yapmaya ve yazılar yayımlamaya da başlamıştır.
   
  İlk olarak 1990 yılında basılan ve beşinci baskısı yapılan How to Market Books, 15 dile çevrilmiş ve yayıncılık sektörünün hem akademik hem de uygulama alanlarında uluslararası bir temel taşı olmuştur. Alison 2006 yılında Kingston Üniversitesi’nde Yayıncılık Yüksek Lisans bölümünün kurulmasına katkıda bulunmuş ve bu tarihten itibaren hem Yayıncılık Çalışmaları hem de genel olarak bu alanla ilgili disiplinlerde konuk öğretim üyesi ve ders danışmanı olarak yer almıştır. 2012-2013 döneminde Yayıncılık Çalışmalarının yüksek öğrenimdeki rolü ve etkisini araştıran uluslararası bir araştırma grubu kuran Baverstock, üniversitenin üç uzaktan öğrenim dersinin de yazarıdır.
   
  Okur yazarlığın ve paylaşımlı okumanın değerinin artmasında büyük rolü bulunan Alison, aralarında (artık The Reading Agency’nin parçası) Well Worth Reading, www.readingforce.org.uk ve Birleşik Krallığın ilk üniversiteler arası paylaşımlı okuma araştırma projesi olan The KU Big Read’in de bulunduğu uzun süreli girişimler de başlatmıştır.
   
  Çok sayıda dergi makalesi ve profesyonel ve ulusal basında yer alan yazılarının yanı sıra Alison yayıncılık, yazım, pazarlama ve ebeveynlik alanlarında 18 kitabın yazarıdır. 2007 yılında bir birey olarak yayıncılık sektörüne yaptığı önemli katkılardan ötürü yıllık Pandora Ödülü’nü alan Baverstock, medyada yazım ve yayıncılığın her alanıyla ilgili düzenli olarak röportaj vermektedir.