CHRISTOPH LINKS

Katılacağı Etkinlikler

    Yazar Hakkında


    DR. CHRISTOPH LINKS

    Yayıncı ve gazeteci Links, 1954 yılında Doğu Almanya'nın Caputh/Potsdam kentinde doğmuştur. 1975 ve 1980 yılları arasında Berlin ve Leipzig'de felsefe ve Latin Amerika çalışmaları okudu. 1980 ile 1986 yılları arasında Berliner Zeitung gazetesinin Latin Amerika editörlüğünün yanı sıra, Sonntag kültür dergisinin kitap yazarlığı ve eleştirmenliğini yaptı. 1986 yılından itibaren Aufbau-Verlag Berlin/Weimar yayınlar müdür yardımcısı görevinde bulundu.

    1 Aralık 1989'da sansürün kaldırılmasının ardından, Doğu Almanya'nın ilk özel yayınevlerinden birini kurarak siyaset ve 20. yüzyıl tarihi konularına odaklandı. Doğu Almanya'daki siyasi ve ekonomik değişimler hakkında kitaplar ve makaleler yazan Links, "Almanya'nın Birleşme Sürecinde Doğu Alman Yayıncılık Sektöründeki Değişimler" başlıklı teziyle doktora derecesini aldı. Halihazırda Berlin'deki Humboldt Üniversitesi, Leipzig Üniversitesi ve Leipzig Teknoloji, Ekonomi ve Kültür Okulu'nda konuk öğretim üyesi olarak ders vermektedir.

    1991'den bu yana PEN üyesi olan Christoph Links, 1992-2002 yılları arasında Frankfurt Kitap Fuarı denetim kurulu üyeliği, 1998'den 2005'e kadar da federal ekonomi bakanlığında orta ölçekli işletmeler için danışma kurulu üyeliğini yürütmüştür.