THOMAS SCHMIDINGER

Katılacağı Etkinlikler

    Yazar Hakkında


    THOMAS SCHMIDINGER

    Siyaset bilimci, sosyal ve kültürel antropolog Schmidinger, 1974 yılında Avusturya’da doğdu. 1998'den itibaren çeşitli Ortadoğu ülkelerinde eğitim çalışmaları yaptı. Halen Viyana Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi Enstitüsü'nde ve Vorarlberg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

    LEEZA (Irak ve Türkiye'de faaliyet gösteren bir yardım kuruluşu) ve Antisemitizm Eleştirel Çalışma Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Schmidinger, ayrıca Avusturya Kürt Çalışmaları Birliği'nin Genel Sekreteri ve Kurdische Studien ve Kurdish Studies dergilerinin yayın kurulu üyesidir. 2009-2010 arasında IG Externe Lektorinnen und freire WissenschafterInnen Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası Başkanı olan Schmidinger, 2010'dan beri Viyana Üniversitesi Senatosu üyesidir.

    Krieg und Revolution in Syrisch-Kurdistan: Analysen und Stimmen aus Rojava kitabı, Yordam Kitap tarafından Suriye Kürdistanı’ında Savaş ve Devrim adıyla Türkçeye kazandırılmış ve Mazlum Bagok Kürt Gazetecilik Ödülü almıştır.