Tüm Etkinlikler
Panel

“Aslında Okuyoruz: Türkiye’nin Güncel Okuma Kültürü Araştırması” Türkiye Okuma Kültürü Haritası Açıklanıyor

14.45 - 16.00
03.11.2019
Karadeniz Salonu

KONUŞMACILAR

Bekir Ağırdır (KONDA Genel Müdürü), Aydın Erdem (KONDA - Analist)

DÜZENLEYEN

OKUYAY Platformu-Türkiye Yayıncılar Birliği
  • Söyleşi

    “Livaneli’nin Penceresinden”

    13.00 - 13.45
    02.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zülfü Livaneli, Zafer Köse

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Söyleşi

    “Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor”

    13.00 - 13.45
    02.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Atilla Yeşilada

    DÜZENLEYEN

    Parola Yayınları
  • Söyleşi

    “Vedat Türkali 100 Yaşında”

    13.00 - 13.45
    02.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ömer Türkeş

    DÜZENLEYEN

    Ayrıntı Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Asla Büyümeyeceğim!”

    14.00 - 15.00
    02.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Aslı Tohumcu

    KONUŞMACILAR

    Altay Öktem, Barış İnce, Sevin Okyay

    DÜZENLEYEN

    Can Çocuk Yayınları
  • İlk Kitabım

    Kitap: Yabancı Dostlar

    14.00 - 14.20
    02.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bora Terzibaşoğlu

    DÜZENLEYEN

    Potink Kitap
  • Ödül Töreni

    “Everest Yayınları İlk Roman Ödül Töreni”

    14.00 - 15.00
    02.11.2019
    Karadeniz Salonu

    DÜZENLEYEN

    Everest Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Karikatür Okuma Atölyesi"

    14.00 - 14.45
    02.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hicabi Demirci

    DÜZENLEYEN

    Desen Yayınları
  • Söyleşi

    "İngilizce Kelime Ezberleme"

    14.00 - 14.45
    02.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şinasi Bademcioğlu

    DÜZENLEYEN

    Alfa Yayınları
  • Söyleşi

    “Büyük Hoca: Pertev Naili Boratav”

    14.00 - 15.00
    02.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mete Çetik, Korkut Boratav, Kurtuluş Kayalı

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    “50 Kuşağı’nın Doğuşu”

    14.00 - 15.00
    02.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Adnan Özyalçıner, Konur Ertop, Eray Canberk

    DÜZENLEYEN

    Kor Kitap-Manos Kitap-Türkiye Yazarlar Sendikası
  • Söyleşi

    “Yakın Tarihin Hafızası”

    14.00 - 15.00
    02.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sinan Meydan

    DÜZENLEYEN

    İnkılap Yayınları
  • İş'te Kitap

    “İş’te Kitap” Açılış

    15.00 - 15.15
    02.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay
  • İlk Kitabım

    Kitap: Jupi ve Komşu Teyze’nin Konuşan Terlikleri

    15.00 - 15.20
    02.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gupse Özay

    DÜZENLEYEN

    Doğan Egmont
  • Söyleşi

    “Issız Kadınlar Sokağı”

    15.00 - 16.00
    02.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Canan Tan

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • İş'te Kitap

    Kitap: Yeni Nesil İş Modeli, Pazarlama 5.0

    15.15 - 15.45
    02.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fatih Anıl

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Panel

    “Yayıncılık Sektörüne Global Bir Bakış”

    15.15 - 16.15
    02.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Kenan Kocatürk

    KONUŞMACILAR

    Hugo Setzer (IPA-Uluslararası Yayıncılar Birliği Başkanı) ve Jose Borghino (IPA-Uluslararası Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri)

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği
  • Söyleşi

    “Duymak Zorundasınız-10 Ekim Ankara Katliamı Davası”

    15.15 - 16.15
    02.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fulya Alikoç, Gülşah Kaya, Barış Işık, Birkan Bulut

    DÜZENLEYEN

    Kor Kitap
  • Söyleşi

    “Kader Motifi”

    15.15 - 16.15
    02.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülseren Budayıcıoğlu

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    “50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri”

    15.15 - 16.15
    02.11.2019
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Doğan Hızlan

    KONUŞMACILAR

    Adnan Özyalçıner, Cevat Çapan, Ayşe Sarısayın

    DÜZENLEYEN

    Notre Dame de Sion Mezunlar Derneği
  • Söyleşi

    “Yeni Ülke Yeni Hayat”

    15.15 - 16.00
    02.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bahar Çuhadar

    DÜZENLEYEN

    Artemis Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Tasarruf El Kitabı

    16.00 - 16.45
    02.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aysel Gündoğdu, Eda Yazıcı Belgen

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Doğum Lekesi

    16.00 - 16.20
    02.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Elif Hümeyra Aydın

    DÜZENLEYEN

    Dergâh Yayınları
  • Söyleşi

    “Çocuk Kitabı Ne İşe Yarar?”

    16.15 - 17.15
    02.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yazar, Çizer, Kütüphaneci, Öğretmen

    DÜZENLEYEN

    Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği
  • Söyleşi

    “Hayatın Gerçeği”

    16.15 - 17.00
    02.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Faruk Dilaver

    DÜZENLEYEN

    Emre Bilişim ve Yayıncılık
  • Panel

    “50’li Yıllar ve Tiyatro”

    16.30 - 17.30
    02.11.2019
    Interexpo Salonu

    YÖNETEN

    Zeynep Oral

    KONUŞMACILAR

    Ayşegül Yüksel, Seçkin Selvi, Engin Uludağ

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Panel

    “Zor Sorulara Kolay Cevaplar İçin Cinsellik Eğitimi”

    16.30 - 17.15
    02.11.2019
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Büşra Tarçalır Erol

    KONUŞMACILAR

    Rayka Kumru

    DÜZENLEYEN

    Hep Kitap
  • Söyleşi

    “Pagan Çağlardan Ezoterik Zamanlara İstanbul”

    16.30 - 17.15
    02.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Erhan Altunay

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    “50 Kuşağı ve 50 Yıllık Dostluğun Mektupları: Adnan Özyalçıner, Erdal Öz, Kemal Özer”

    16.30 - 17.30
    02.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Özge Şahin

    KONUŞMACILAR

    Adnan Özyalçıner, Fatih Altuğ, Yalçın Armağan

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: İtirazım Var: Satış Profesyonellerinden İtiraz Karşılama Yöntemleri

    17.00 - 17.45
    02.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kitabın Yazarları

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Plaza İnsanı Mutfakta

    17.00 - 17.20
    02.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sedefnaz Yaşar

    DÜZENLEYEN

    Küsurat Yayınları
  • Söyleşi

    “Suriye, Türkiye ve Ortadoğu"

    17.30 - 18.30
    02.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    İbrahim Varlı, Hamide Yiğit, Ömer Ödemiş

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “Devlet Ağzı, Halk Kulağı”

    17.30 - 18.15
    02.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sevgi Özel

    DÜZENLEYEN

    Dil Derneği
  • Söyleşi

    “Mucize Uzaklarda Değil, Senin İçinde... Güç Sensin! Yapabilirsin...”

    17.30 - 18.15
    02.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tuluhan Tekelioğlu

    DÜZENLEYEN

    KaraKarga Yayınları
  • Söyleşi

    “Kuzey Makedonya’dan Bir Demet Edebiyat: Genç Makedon Yazarlar”

    17.45 - 18.45
    02.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Slavica Gadzova, Frosina Parmakovska, Petar Andonovski , Mihaylo Sviderski

    DÜZENLEYEN

    Kuzey Makedonya Kültür Merkezi
  • Panel

    “Hayat Ağacı - Doğa ve Edebiyat”

    17.45 - 18.45
    02.11.2019
    Interexpo Salonu

    YÖNETEN

    Halil İbrahim Özcan

    KONUŞMACILAR

    Baki Asiltürk, Gonca Özmen, Cenk Gündoğdu, Zeynep Aliye

    DÜZENLEYEN

    PEN
  • İlk Kitabım

    Kitap: Her Şey Mümkün

    18.00 - 18.20
    02.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tuncay Günaydın

    DÜZENLEYEN

    Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları
  • Söyleşi

    “Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi - Bu Vücut Benim Ben Ne Dersem O Olur!”

    18.15 - 19.00
    02.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tolga Canay

    DÜZENLEYEN

    Beyaz Balina Yayınları
  • Ödül Töreni

    “Seyhan Erözçelik Şiir Ödül Töreni”

    18.30 - 19.30
    02.11.2019
    Heybeliada Salonu

    DÜZENLEYEN

    Mühür Dergisi
  • Panel

    “Arap Edebiyatı Nereye Gidiyor?”

    18.30 - 19.30
    02.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Fahri Aral

    KONUŞMACILAR

    MamdouhFarrag el-Naby (Edebiyat eleştirmeni), Mehmet Hakkı Suçin (Arap Edebiyatı Profesörü ve çevirmen), Adnan Özer (Şair ve yazar)

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği
  • Söyleşi

    “Rönesans'tan Barok Döneme Sanat Dehaları: Leonardo, Michelangelo, Caravaggio, Bernini”

    18.45 - 19.45
    02.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Celil Sadık

    DÜZENLEYEN

    Epsilon Yayınevi
  • Panel

    “Türkiye Ekonomisinin Durumu”

    18:30 - 19:30
    02.11.2019
    Kınalıada Salonu

    YÖNETEN

    Ertan Aksoy

    KONUŞMACILAR

    Oğuz Demir

    DÜZENLEYEN

    Sosyal Demokrasi Vakfı
  • Söyleşi

    “Balkanlardan Gelen Kitap İzlenimleri”

    19.00 - 19.45
    02.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmed Yonuz

    DÜZENLEYEN

    Kuzey Makedonya Kültür Merkezi
  • Çocuk ve Gençlik

    "Origami Atölyesi"

    11.00 - 11.45
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    YÖNETEN

    Nazan Tacer

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Söyleşi

    "Doğu Türkistan Sanatı"

    12.00 - 12.45
    03.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Funda Erdoğan, Asuman Güzelce

    DÜZENLEYEN

    İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Edebiyat Akademisi
  • Panel

    "Bağımsız Kitabevlerini Sürdürülebilir Kılmak: Almanya Örneği"

    12.00 - 13.00
    03.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Cumhur Özdemir (Arkadaş Kitabevi Genel Müdürü)

    KONUŞMACILAR

    Susanne Lux (Bağımsız Kitapçı)

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği - Frankfurt Kitap Fuarı
  • İlk Kitabım

    Kitap: Kanatların Çırpınışı

    12.00 - 12.20
    03.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Selma Keskintepe

    DÜZENLEYEN

    Ceres Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Mağaradan Kitaba”

    12.00 - 12.45
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nur Dombaycı

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınevi
  • Söyleşi

    "Zihnimizi Susturmayı Öğrenmek"

    12.00 - 12.45
    03.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Uğur Koşar

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    "Lozan Barış Antlaşması: Mitler ve Gerçekler”

    12.00 - 13.00
    03.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Serhat Güven

    DÜZENLEYEN

    Lozan Mübadilleri Vakfı
  • Söyleşi

    "Cumhuriyetin Geldiği Yer ve Yapılması Gereken"

    12.00 - 12.45
    03.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Metin Aydoğan

    DÜZENLEYEN

    İnkılap Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Bölgesel Kalkınmaya Giriş

    13.00 - 13.45
    03.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ali Ercan Özgür

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    "Şehvetiye Tarikatı”

    13.00 - 13.45
    03.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    İsmail Saymaz

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Söyleşi

    "Gün O Gündür"

    13.00 - 13.45
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Banu Avar

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Panel

    “Dergicilikte 50 Kuşağı”

    13.00 - 14.00
    03.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Metin Celal

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Can Doğan, Nilay Özer, Murat Yalçın, Erhan Altan

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Panel

    "Eğitim Sistemine Okuma Kültürünü Yerleştirmede Kitapların Rolü"

    13.15 - 14.30
    03.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Yusuf Ekinci (Talim Terbıye Kurulu Eski Başkanı)

    KONUŞMACILAR

    Frank Kühne (Carlsen Publishing CEO), Mine Soysal (Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni)

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği/ Frankfurt Kitap Fuarı
  • Çocuk ve Gençlik

    "Sıradışı Bir Tanıklık: Bozuk Saat"

    13.15 - 14.15
    03.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Irmak Zileli, Gökçe Gündüç

    DÜZENLEYEN

    ON8
  • Söyleşi

    “Ahmet Ümit Okurlarıyla Buluşuyor-Başkomser Nevzat ...”

    13.15 - 14.15
    03.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Ümit

    DÜZENLEYEN

    Yapı Kredi Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Doğanın İnovasyonu

    14.00 - 14.45
    03.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şafak Altun,Gülay Yedekçi

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    “Beslenme, Sağlık ve Gelecek İlişkisi”

    14.00 - 14.45
    03.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yavuz Dizdar

    DÜZENLEYEN

    Hayy Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Kefi’nin Maceraları

    14.00 - 14.20
    03.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Seda Öğretir

    DÜZENLEYEN

    Altın Kitaplar
  • Söyleşi

    “II.Dünya Savaşı ve İstihbarat”

    14.00 - 14.45
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    İlkin Başar Özal

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Panel

    "Makriköy'e Dönüş: Bir Sözlü Tarih Anlatısı Olarak Roman"

    14.15 - 15.15
    03.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Sırma Köksal

    KONUŞMACILAR

    Selçuk Erez, Faruk Şüyün

    DÜZENLEYEN

    Oğlak Yayınları
  • Söyleşi

    "Gerçek Tıbbın 10 Şifresi"

    14.30 - 15.15
    03.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Canan Karatay

    DÜZENLEYEN

    Hayy Kitap
  • Panel

    "Sil Baştan: Travma ve Edebiyatın Buluşması"

    14.30 - 15.15
    03.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Merve Özçelik

    KONUŞMACILAR

    Müge İplikçi

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap:Başıma Ticari İcat Çıkar

    15.00 - 15.45
    03.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ali Beba

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    “Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı”

    15.00 - 15.45
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mustafa Armağan

    DÜZENLEYEN

    Ketebe Yayınları
  • İlk Kitabım

    Kitap: Masal-İki Dünya Arasındaki Aşk

    15.00 - 15.20
    03.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nazlı Çevik Azazi

    DÜZENLEYEN

    Doğan Novus
  • Söyleşi

    "küçük İskender’in Ardından"

    15.00 - 16.00
    03.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Akif Kurtuluş, Haydar Ergülen, Latife Tekin, Yekta Kopan

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • Panel

    "Yazma ve Yayımlama Özgürlüğünde Son Durum"

    15.30 - 16.30
    03.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Metin Celal

    KONUŞMACILAR

    Haydar Ergülen, Tahir Şilkan, Ümit Altaş

    DÜZENLEYEN

    PEN
  • Söyleşi

    "Güvenli Bölge"

    15.30 - 16.30
    03.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mete Yarar, Ceyhun Bozkurt

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Tek Başına Yürüme Cesareti”

    15.30 - 16.30
    03.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Enver Aysever

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap:Sosyolojik Bakış

    16.00 - 16.20
    03.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülay Yeşilipek

    DÜZENLEYEN

    İnsancıl Yayınları
  • Söyleşi

    "Kendi Everestinize Tırmanın"

    16.00 - 16.45
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nasuh Mahruki

    DÜZENLEYEN

    Alfa Yayınları
  • Söyleşi

    "Edebiyatta Kutsalın Dili"

    16.15 - 17.00
    03.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Turgut

    DÜZENLEYEN

    Kapı Yayınları
  • Panel

    "Türkiye'nin 50'li Yıllarını Anlamak"

    16.15 - 17.15
    03.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Kerem Ünüvar

    KONUŞMACILAR

    Mete Kaan Kaynar, Hakan Koçak, Ezgi Sarıtaş

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Söyleşi

    "Her Şeye Rağmen Edebiyat

    16.45 - 17.45
    03.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayşen Şahin Aksakal, Birgül Özcan, Sinem Sal, Zeynep Özatalay

    DÜZENLEYEN

    KaraKarga Yayınları
  • Söyleşi

    "Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat"

    16.45 - 17.45
    03.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Murat Aslan, Osman Güldemir

    DÜZENLEYEN

    Oğlak Yayınları
  • Söyleşi

    "Başkalarının Dilinden: Edebi Metinlerde Bakış Açısı, Farklı Anlatıcılar ve Diyaloglar"

    16.45 - 17.30
    03.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zehra Çelenk

    DÜZENLEYEN

    Everest Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap:Türkün Aklı Nasıl Çalışır

    17.00 - 17.45
    03.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    İdil Sevil

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Bizim Ali-Anarşist Bir Demiryolcunun Hikayesi

    17.00 - 17.20
    03.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Cem Gök

    DÜZENLEYEN

    Kaos Yayınları
  • Söyleşi

    "Kaybolan Tarihin Peşinde"

    17.00 - 17.45
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Dilbaz

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Panel

    “Edebiyatçıların Gözünde Okur İlgisi”

    17.15 - 18.15
    03.11.2019
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Mesut Şenol

    KONUŞMACILAR

    Maya Herman Sekulic (ABD), Dimitri Burago (Ukrayna), Chrysa Spyropoulou (Yunanistan), Metin Turan

    DÜZENLEYEN

    Tüyap – Edebiyatçılar Derneği
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    “Mahallem İstanbul”

    17.30 - 18.15
    03.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Faruk Şüyun, Adnan Özyalçıner

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Söyleşi

    "Herkes İçin Şifahen Masallar"

    17.30 - 18.15
    03.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Beyza Akyüz

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Panel

    "Helen Şiirinde Katerina Gogou, Sinema ve Sokağın Şiir Dili"

    17.45 - 19.00
    03.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Sinan Zarakolu

    KONUŞMACILAR

    Aris Abacı, Mahir Ergun, Ruggero Calich

    DÜZENLEYEN

    Belge Yayınları
  • Söyleşi

    “12 Eylül ve Kültürel Kırılmalar”

    18.00 - 18.45
    03.11.2019
    Interexpo Salonu

    YÖNETEN

    Nimet Tanrıkulu

    KONUŞMACILAR

    Faruk Eren, Murat Meriç, Feyyaz Yaman, Ayşegül Devecioğlu

    DÜZENLEYEN

    78’liler Birliği Vakfı
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    “1950 Kuşağı ve Adnan Özyalçıner Öykücülüğü”

    18.00 - 19.00
    03.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Melih Erzen, Cem Şems Tümer, Kadir Yüksel

    DÜZENLEYEN

    Manos Kitap - Türkiye Yazarlar Sendikası
  • Söyleşi

    “Popüler Bilimin Önemi”

    18.00 - 18.45
    03.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kerem Cankoçak

    DÜZENLEYEN

    Ginko Bilim
  • Şiir-Müzik Dinletisi

    “Tekerlekten Önce Şiir Döndü” *Müzik: Tezer Nur

    18.15 - 19.15
    03.11.2019
    Marmara Salonu

    YÖNETEN

    Mesut Şenol

    KONUŞMACILAR

    Maya Herman Sekulic (ABD), Dimitri Burago (Ukrayna),Chrysa Spyropoulou (Yunanistan), Kevser Atay, Gökhan Cengizhan, Ömer Öneren, Osman Bozkurt, Altan Akışık, Serdar Samancıoğlu

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP – Edebiyatçılar Derneği
  • Panel

    “LiteraTür: Türkiye ve Almanya Arasında Edebiyat Kapısı”

    18.30 - 19.30
    03.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Reimar Volker

    KONUŞMACILAR

    Katerina Poladjan, Monika Rinck, Jörg Menke-Peitzmeyer

    DÜZENLEYEN

    Tarabya Kültür Akademisi- Goethe -Institut Istanbul
  • Söyleşi

    “Hayat Aynasına Yansıttığını Kaderin Olarak Okursun”

    19.00 - 19.45
    03.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ünal Güner

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Buluşma

    “TEDA Yayıncı Buluşması”

    10.30 - 12.00
    04.11.2019
    Marmara Salonu

    DÜZENLEYEN

    TEDA - TÜYAP - Türkiye Yayıncılar Birliği
  • Çocuk ve Gençlik

    Atölye: "Tekerlemelerle Eğleniyor, Birlikte Bir Öykü Yaratıyoruz, “Sarımsaklanır mı Kedi?’’

    10.30 - 12.30
    04.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Gülsevin Kıral

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Söyleşi

    Çocuk Edebiyatı ve Mizah

    11.00 - 11.45
    04.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Halenur Çalışan

    DÜZENLEYEN

    Taze Kitap
  • Söyleşi

    “Yapay Zeka Uygulamalarının Eğitim Ortamlarına Katkıları”

    12.00 - 12.45
    04.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zafer Demirkol

    DÜZENLEYEN

    İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teknoloji Akademisi
  • Çocuk ve Gençlik

    "Şiirli Düşler Atölyesi"

    12.00 - 12.45
    04.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mavisel Yener

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Benim Sevgili Başkanım, Ekrem İmamoğlu

    13.00 - 14.00
    04.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şirin Mine Kılıç

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    “Kitap Tanıtım Söyleşisi”

    13.00 - 13.45
    04.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Tevfik Göksu

    DÜZENLEYEN

    Esenler Belediyesi
  • Çocuk ve Gençlik

    "Harika Bir Uçurtma"

    13.00 - 13.45
    04.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tülin Kozikoğlu

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Söyleşi

    “Kitabın Yarınına Bakarken”

    13.15 - 14.15
    04.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yazar, Çizer, Editör, Kütüphaneci

    DÜZENLEYEN

    Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği
  • Söyleşi

    “Hızlı Okuma”

    14.00 - 14.45
    04.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Abdulkadir Özbek

    DÜZENLEYEN

    Büyükçekmece Belediyesi
  • Çocuk ve Gençlik

    Atölye: "Hayalimdeki Atıştırmalık: Atıştırmalık Öyküler”

    14.00 - 16.00
    04.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Elif Yonat Toğay

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Panel

    “Türk Edebiyatından 50 Kuşağı ve 68 Kuşağı İlişkisi”

    14.15 - 15.15
    04.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Öner Yağcı, Mehmet Atay

    DÜZENLEYEN

    68'liler Derneği
  • Söyleşi

    "Eğitimde Üç Sac Ayağı: Okul, Aile ve Öğrenci"

    14.30 - 15.15
    04.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Maraşlı

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınevi
  • Söyleşi

    “Çocuksuz Dul Kadın Adlı Romanı Üzerine”

    15.00 - 16.00
    04.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Boyka Asiova, Murat Tuncel, Rüstem Aziz

    DÜZENLEYEN

    Elfene Yayıncılık
  • Söyleşi

    “Sinemada 50 Kuşağı”

    15.30 - 16.30
    04.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Atillâ Dorsay

    KONUŞMACILAR

    Deniz Türkali, Burçak Evren

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Söyleşi

    “Yazar Adayının Yol Haritası”

    15.30 - 16.30
    04.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şeniz Baş, Koray Sarıdoğan, Sevengül Sönmez

    DÜZENLEYEN

    Yazım Kılavuzu ve KahveKalemKlavye
  • Söyleşi

    “Dünya Klasikleri"

    16.45 - 17.45
    04.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Çağlar Tanyeri, Süleyman Doğru, Furkan Özkan

    DÜZENLEYEN

    Koridor Yayıncılık
  • Söyleşi

    “İlhan Tarus’un Ters Kahramanları”

    16.45 - 17.30
    04.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mahmut Şenol, İbrahim Dizman

    DÜZENLEYEN

    h2o kitap
  • Söyleşi

    “50 Kuşağı: Demirtaş Ceyhun ve 12 Eylül”

    17.45 - 18.30
    04.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yüksel Pazarkaya

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Çocuk ve Gençlik

    Yaratıcı Okuma, “Harika Bir Uçurtma’’

    10.30 - 12.30
    05.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Tülin Kozikoğlu

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Çocuk ve Gençlik

    "Berk'in Yeni Macerası: Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu"

    11.00 - 11.45
    05.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kaan Elbingil

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Çocuk ve Gençlik

    “Yaratıcı Düşünme Atölyesi, Milli Değerlerimiz”

    12.00 - 13.00
    05.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Burcu Karadaş, Eda Bayrak

    DÜZENLEYEN

    Yediveren Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    “Karagöz’ün Gözünden Karikatürlerle Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi”

    12.00 - 12.45
    05.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Esat Halil Ergelen

    DÜZENLEYEN

    Lozan Mübadilleri Vakfı
  • Çocuk ve Gençlik

    “Astro ve Babi Ay'a Tırmanıyor: Uzay Aracı Tasarlama Atölyesi”

    13.00 - 14.00
    05.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülşah Özdemir Koryürek, Alper Baytekin

    DÜZENLEYEN

    Sıfırdan Yayıncılık
  • Söyleşi

    "Bir Çekişmenin İki Yanı: Şiir ve Felsefe"

    13.15 - 14.00
    05.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Dücane Cündioğlu

    DÜZENLEYEN

    Kapı Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Grup Çalışması: Öğretmenimin Gizli Hayatı”

    14.00 - 16.00
    05.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Alp Gökalp

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Söyleşi

    “Sait Faik ve Okuru”

    14.15 - 15.15
    05.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    A. Ali Ural

    DÜZENLEYEN

    Şule Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Efsane Dolu Anadolu"

    14.15 - 15.15
    05.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Koray Avcı Çakman

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Söyleşi

    “İrfan Yalçın'ın Romanlarından Gelen Tıkırtılar”

    15.30 - 16.30
    05.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mahmut Şenol, Özcan Özen

    DÜZENLEYEN

    h2o kitap
  • Söyleşi

    ''Rönesans ve Avrupa'da Din Savaşları''

    16.45 - 17.30
    05.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tekin Sönmez

    DÜZENLEYEN

    NİS Media
  • Söyleşi

    "İslam’ın İnsanlığa Getirdikleri"

    17:30 - 18:15
    05.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    İhsan Eliaçık

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “Bilgi Çağında Tüketici Hakları”

    18.00 - 18.45
    05.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Ruhi Orhan

    KONUŞMACILAR

    Aziz Koçal, Mehmet Bülent Deniz, Fuat Engin, Osman İlhan

    DÜZENLEYEN

    Tüketiciyi Koruma Derneği-TÜKODER
  • Buluşma

    “Yayıncı-İllüstratör Buluşması”

    10.30 - 19.00
    06.11.2019
    Interexpo Salonu

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği - TÜYAP
  • Çocuk ve Gençlik

    "Baklanbaus Anlatılıyor, Çocuklar Mitolojiyle Tanışıyor! Bitmeyen Mitoloji’’

    10.30 - 12.30
    06.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Hafize Çınar Güner

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • İlk Kitabım

    Kitap: Gizemli Tarih Oyunu-Karain’de Taş Çağı

    11.00 - 11.20
    06.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Demet Ekmekçioğlu

    DÜZENLEYEN

    Dinozor Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    "Yapay Zeka ve İnsan Üzerine Bir Roman: Denek E.E.E."

    11.00 - 11.45
    06.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aslı Der

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Söyleşi

    “Çocukla İletişimde Hikaye Anlatıcılığı”

    11.00 - 11.45
    06.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayşegül Dede

    DÜZENLEYEN

    Taze Kitap
  • Söyleşi

    “Öykümüzün Mihenk Taşları”

    12.00 - 12.45
    06.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Osman Koca

    DÜZENLEYEN

    Beyan Yayınları
  • İlk Kitabım

    Kitap: Kırmızı Yuvarlağın Bir Hayali Var

    12.00 - 12.20
    06.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Özgür Akpolat

    DÜZENLEYEN

    Timaş Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    "Mia ve Şekerli Şeyler"

    12.00 - 12.45
    06.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Birsen Ekim Özen

    DÜZENLEYEN

    Timaş Çocuk
  • İlk Kitabım

    Kitap: Dedem Bir Japon Balığı

    13.00 - 13.20
    06.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    İnci Özdemir

    DÜZENLEYEN

    Çınar Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Bir Masal Olsam"

    13.00 - 13.45
    06.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Çiğdem Gündeş

    DÜZENLEYEN

    Uçanbalık Yayınları
  • İlk Kitabım

    Kitap: Kitap Karıncası

    14.00 - 14.20
    06.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sezin Mavioğlu

    DÜZENLEYEN

    RedhouseKidz
  • Çocuk ve Gençlik

    “Bir Bulut’un Ardından”

    14.00 - 14.45
    06.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülsüm Cengiz

    DÜZENLEYEN

    Ginko Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    “Sunum, Söyleşi, Grup Çalışması: Balaban"

    14.00 - 16.00
    06.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Şiirsel Taş

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Söyleşi

    "Yeşilçam’da Bir Ömür”

    14.30 - 15.15
    06.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Müfit Saçıntı, Erhan Tuncer, Yavuz Karakaş

    DÜZENLEYEN

    Alfa Life
  • İlk Kitabım

    Kitap: Dönme Dolap ve Saklambaç

    15.00 - 15.20
    06.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Akşın Ceylan Oğuzcan

    DÜZENLEYEN

    ABM Yayınevi
  • Panel

    “Edebiyatımızda 50 Kuşağı ve Demirtaş Ceyhun"

    15.30 - 16.30
    06.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Aydan Ay

    KONUŞMACILAR

    Kemal Bek, Seyyit Nezir

    DÜZENLEYEN

    Sis Çanı - Broy Yayınevi
  • İlk Kitabım

    Kitap: Kendi Yolunda

    16.00 - 16.20
    06.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fatma Burçak, Bengüsu Özcan, Gökçe Yavaş, Cansu Özkan, Burak Almaç

    DÜZENLEYEN

    Kelime Yayınları
  • Panel

    “Türkçenin Kökeni ve 1928 Yazı Devriminin Önemi”

    16.30 - 18.00
    06.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Tekin Sönmez

    KONUŞMACILAR

    Veysel Batmaz, Cengiz Gündoğdu, Yusuf Çotuksöken, Ceyhun Balcı, Beyazit Kahraman

    DÜZENLEYEN

    NİS Media
  • İlk Kitabım

    Kitap: Söz ile Ateş Arasında

    17.00 - 17.20
    06.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Esma Özlen

    DÜZENLEYEN

    Şiirden Yayıncılık
  • Panel

    “30. Yılında İnsancıl”

    18.00 - 18.45
    06.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Nurşen Aydoğan

    KONUŞMACILAR

    Berrin Taş, Gülay Yeşilipek, Mürvet Yılmaz,Özgüç Güven

    DÜZENLEYEN

    İnsancıl Dergisi
  • Çocuk ve Gençlik

    "Drama, İllüstrasyon, Yaratıcı Düşünme: Pembe Kuş ile Minik Kurbağa”

    10.30 - 12.30
    07.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Emre Şimşek

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Çocuk ve Gençlik

    "Dünya Hayal Kurma Günü"

    11.00 - 11.45
    07.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Habib Bektaş

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları"

    11.00 - 11.45
    07.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Behiç Ak

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Çocuk ve Gençlik

    “Deniz’in Sıfır Atık Kitabı”

    11.00 - 12.00
    07.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sima Özkan

    DÜZENLEYEN

    Redhouse Kidz
  • Söyleşi

    “Faust ile Mephistopheles”

    12.00 - 12.45
    07.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yüksel Pazarkaya

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Söyleşi

    "Kırılan Kalpler Nereye Gider”

    12.00 - 12.45
    07.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülşen Arslan Akca

    DÜZENLEYEN

    Timaş Çocuk
  • Çocuk ve Gençlik

    “Bi Müsaade Bi Sınavım Var"

    12.00 - 12.45
    07.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Faruk Öndağ

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Buluşma

    “Yayıncı- Freelancer Buluşması”

    13.00 - 15.00
    07.11.2019
    Interexpo Salonu

    YÖNETEN

    Sevengül Sönmez

    KONUŞMACILAR

    Handan Akdemir (Doğan Novus Yayın Yönetmeni), Nazlı Berivan Ak (April Yayınları Editör, Seda Ersavcı (Çevirmen), Füsun Turcan Elmasoğlu (Tasarımcı)

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği - TÜYAP
  • Söyleşi

    “Bölgemizde Güvenlik ve Demokrasi”

    13.00 - 13.45
    07.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Onur Öymen

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    “Farkındalığın Dili”

    13.00 - 14.00
    07.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Atasoy Müftüoğlu

    DÜZENLEYEN

    Mahya Yayınevi
  • Çocuk ve Gençlik

    “Kodlama Atölyesi” (7-12 Yaş)*

    13.00 - 13.45
    07.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nisa İnci

    DÜZENLEYEN

    Taze Kitap
  • Panel

    "Rusya’nın Konuşulmayan Acıları"

    13.15 - 14.15
    07.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Yeşim Çobankent

    KONUŞMACILAR

    Vercihan Ziflioğlu, Kazmir Pamir, Nikifor Bilak

    DÜZENLEYEN

    Belge Yayınları - Kuzey Işığı Yayınları
  • Söyleşi

    “Oyunbozan Bağırsak - Bağırsak Sağlığı ve CHron Hastalığı”

    14.00 - 14.45
    07.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sibel İnan

    DÜZENLEYEN

    Ceres Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    “Matematik Üzerine Söyleşi: İşlem Tamam”

    14.00 - 16.00
    07.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Toprak Işık

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Söyleşi

    “İnsanda Çocuk, Edebiyatta Masal Olmak”

    14.15 - 15.00
    07.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Esra Alkan, Esat Korkmaz

    DÜZENLEYEN

    Varlık Yayınları
  • Söyleşi

    “Yayıncılıkta 50 Kuşağı: 1950-1960 Arası Yayıncılık ve Yayınevi”

    14.30 - 15.30
    07.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Eray Canberk, Fahri Aral, Erol Üyepazarcı

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Ödül Töreni

    “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Töreni”

    15.00 - 16.00
    07.11.2019
    Marmara Salonu

    DÜZENLEYEN

    Attilâ İlhan Edebiyat Vakfı
  • Panel

    “Cemal Süreya Şiirinde İmgesinden Kaz Dağları Gerçeğine"

    15.00 - 16.00
    07.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Aydan Ay

    KONUŞMACILAR

    Mecit Ünal, Seyyit Nezir

    DÜZENLEYEN

    Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği
  • Söyleşi

    “Planı Allah Yapar, Merak Etme Hiç, İyi Niyetli Ol Yeter Ki !“

    15.15 - 16.00
    07.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Çiğdem Okumuşlar

    DÜZENLEYEN

    Okumuşlar Yayıncılık
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    "Adnan Özyalçıner Öykücülüğü ve Toplumcu Gerçekçilik"

    15.45 - 16.45
    07.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tahir Şilkan, Cengiz Gündoğdu, C. Hakkı Zariç

    DÜZENLEYEN

    Kor Kitap - Manos Kitap
  • Ödül Töreni

    “Yayınlama Özgürlüğü Ödül Töreni”

    16.00 - 18.30
    07.11.2019
    Interexpo Salonu

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yayıncılar Birliği
  • Söyleşi

    “Mükemmel Bir Çocuk Olur mu?”

    16.15 - 17.15
    07.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Fatih Aytaç

    DÜZENLEYEN

    Lider Yayınları
  • Söyleşi

    “Türkiye’nin Deniz Jeopolitiği”

    16.15 - 17.00
    07.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Cem Gürdeniz

    DÜZENLEYEN

    68'liler Derneği
  • Söyleşi

    “Expat Sofra: Sofra Üzerinden Kadınların Kültürler Arası İletişimi, Yazarlar İle Kitap Okuma ve Söyleşi”

    16.45 - 17.45
    07.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Francesca Rosa

    DÜZENLEYEN

    Alfa Yayınları
  • Panel

    “Türk Edebiyatında Özgürlük Şiirleri”

    17.00 - 18.00
    07.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Nükhet Eren

    KONUŞMACILAR

    Mustafa Köz, Nuray Gök Aksamaz, Aba Müslim Çelik, Hatice Dökmen, Dilruba Nuray Erenler, Nihat Ateş, Nalan Çelik

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yazarlar Sendikası
  • Söyleşi

    “Bana Farketmez“

    18.00 - 18.45
    07.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Turhan Güldaş

    DÜZENLEYEN

    Macaron Yayınevi
  • Çocuk ve Gençlik

    "Yaratıcı Okuma, Zuzu Çöplükte’’

    10.30 - 12.30
    08.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    Görkem Kantar Arsoy

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Çocuk ve Gençlik

    "Tekerleme, Şekerleme: Sarımsaklanır mı Kedi?"

    11.00 - 11.45
    08.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülsevin Kıral

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Çocuk ve Gençlik

    "Herkesin Bir Hikayesi Vardır"

    11.00 - 11.45
    08.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Miyase Sertbarut

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Çocuklarla Lozan Antlaşmasının Bir Keşif Yolculuğu"

    11.00 - 11.45
    08.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Özden Timurlenk Çelik

    DÜZENLEYEN

    Lozan Mübadilleri Vakfı
  • Söyleşi

    “Cadılar, Ejderhalar, Periler…”

    12.00 - 12.45
    08.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hatice Aksüt, Kayra (Keri) Küpçü

    DÜZENLEYEN

    Sıfırdan Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Matematiği Tanısan İnan ki Çok Seveceksin"

    12.00 - 12.45
    08.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Toprak Işık

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Titreşimlerin Büyüsü

    13.00 - 13.45
    08.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Devrim Erbil

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Çocuk ve Gençlik

    "İlk Gençlik Öyküleri ve 'Sen Ne İstersen?'”

    13.00 - 13.45
    08.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Neslihan Önderoğlu

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • Söyleşi

    "Kent ve Edebiyat Bağlamında Yağma'nın Özelliği"

    13.00 - 14.00
    08.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Kubilay Önal, Ayşegül Tözeren

    DÜZENLEYEN

    Kor Kitap-Manos Kitap
  • Panel

    "Gizemin Arkasındaki Dedektifler"

    13.15 - 14.15
    08.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Galip Dursun

    KONUŞMACILAR

    Suphi Varım, Çağatay Yaşmut, Yaprak Öz, Işın Beril Tetik

    DÜZENLEYEN

    Oğlak Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Eyvah CEO Doğuruyor

    14.00 - 14.45
    08.11.2019
    Kalamış Salonu

    YÖNETEN

    Hümanist Kitap

    KONUŞMACILAR

    Murat Yeşildere, Leyla Alaton
  • Söyleşi

    “Neden Superman Olmaktan Vazgeçtik?”

    14.00 - 14.45
    08.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Özel Oytun Türkoğlu

    DÜZENLEYEN

    A7 Kitap
  • Çocuk ve Gençlik

    "Atölye Çalışması:Bilim Üzerine Eğlenceli Sohbet Çılgın Deneyler Kulübü”

    14.00 - 16.00
    08.11.2019
    Moda Salonu

    YÖNETEN

    İlter Demirbilek

    DÜZENLEYEN

    Bütün Çocuklar Bizim Derneği
  • Söyleşi

    “Vefailik, Bektaşilik, Kızılbaşlık”

    14.15 - 15.00
    08.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayfer Karakaya Stump

    DÜZENLEYEN

    İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
  • Söyleşi

    "II. Abdülhamid'in Kalkınma Hamlesi"

    14.30 - 15.15
    08.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zafer Bilgi

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınevi
  • İş'te Kitap

    Kitap: Güvenin Kuralları

    15.00 - 15.45
    08.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Eyüp Toprak (Great Placeto Work)

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    "Viva La Revolution! Küba Devrimi 60 Yaşında"

    15.00 - 16.00
    08.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Burcu Yılmaz, Çetin Desde

    DÜZENLEYEN

    Dönüşüm Yayınları
  • Panel

    “Avrupa’da Türk Edebiyatı”

    15.15 - 16.15
    08.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Zerrin Oktay

    KONUŞMACILAR

    Kemal Yalçın, Murat Tuncel, Aynullah Akça, Fevzi Karadeniz, Nihat Kemal Ateş

    DÜZENLEYEN

    Elfene Dünya Yayıncılık
  • Şiir-Dinleti

    “Memleket Şiirleri”

    15.30 - 16.30
    08.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ünal Kar, Esme Kati, Alparslan Demirbilek, Elif Reyya Naz, Bedrettin Güreş, Songül Bulut, Kadir Albayrak, Mutanhara Arlı Özkök, Melek Koç, Mübeyyen Sarnıç, Sevilay Çartık

    DÜZENLEYEN

    Göl Kitap Yayıncılık
  • İş'te Kitap

    Kitap: Kariyerim Gelecek

    16.00 - 16.45
    08.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yasemin Sungur, Ece Karaboncuk

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    “Yerel Dinamikler ve Çatışma Çözümü’’

    16.15 - 17.15
    08.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    E. Fuat Keyman, Ayşe Köse Badur

    DÜZENLEYEN

    Ayrıntı Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Tekerlekli Bir Evim Olsa"

    16.30 - 17.15
    08.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nehir Aydın Gökduman

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınevi
  • Panel

    “Hasan İzettin Dinamo 110 Yaşında”

    16.45 - 17.45
    08.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Nükhet Eren

    KONUŞMACILAR

    Murat Tuncel, Aba Müslim Çelik, C. Hakkı Zariç

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yazarlar Sendikası
  • İş'te Kitap

    Kitap: Gönüllülük

    17.00 - 17.45
    08.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    İnal Aydınoğlu

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    “Bir Yaşama Pratiği Olarak; HAYSİYET”

    17.30 - 18.30
    08.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gaye Boralıoğlu, Ömer Faruk, Ümit Kıvanç

    DÜZENLEYEN

    Altıkırkbeş Yayın
  • Ödül Töreni

    “Tekin Sönmez Dil ve Edebiyat Ödülleri Töreni”

    17.30 - 18.15
    08.11.2019
    Heybeliada Salonu

    DÜZENLEYEN

    NİS Media
  • Söyleşi

    “Dengbêjlik Geleneğinde DengbêjReso ile DengbêjŞakiro’nun Rolü”

    18.00 - 18.45
    08.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    İbrahim Şahin

    DÜZENLEYEN

    Nûbihar
  • Söyleşi

    “Atatürk ve Cumhuriyet: Kültür ve Tarihte Değişimler”

    11.00 - 11.45
    09.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Doğan Hızlan, İlber Ortaylı

    DÜZENLEYEN

    Demirören Medya
  • Söyleşi

    “Bülent Şenver ile Ayşe Kulin Sohbeti: Herkese Her Yerde Kitap”

    12.00 - 12.45
    09.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bülent Şenver, Ayşe Kulin

    DÜZENLEYEN

    Herkese Kitap Vakfı
  • Söyleşi

    “Acil Demokrasi”

    12.00 - 12.45
    09.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    İbrahim Kaboğlu, Ercan Karakaş, Yunus Emre

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • Söyleşi

    “Dede Korkut'un 13. Boyu”

    12.00 - 12.45
    09.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Metin Ekici

    DÜZENLEYEN

    Ötüken Neşriyat
  • İlk Kitabım

    Kitap: Benimle Yan

    12.00 - 12.20
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Beyza Özaydın

    DÜZENLEYEN

    Epsilon Yayınevi
  • Söyleşi

    "Yeni Dünya Düzeninde Gıda, Su, İlaç, Bomba"

    12.00 - 12.45
    09.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ramazan Kurtoğlu

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Türk Edebiyatına İçerden Bakış”

    12.00 - 13.00
    09.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    İsmail Güzelsoy, Erkmen Özbıçakçı, Altay Öktem

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Çocuk ve Gençlik

    "Bir Yazar Bir Youtuber'la Karşı Karşıya Gelirse"

    12.00 - 13.00
    09.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hanzade Servi, Gülse Göçer

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • Söyleşi

    “Göçler, Sürgünler ve Edebiyat”

    12.45 - 13.45
    09.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ümit Yaşar Gözüm, Yakup Ömeroğlu

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • İş'te Kitap

    Kitap: Dijital Yerliler

    13.00 - 13.45
    09.11.2019
    Kandilli Salonu

    KONUŞMACILAR

    Zeynep Dereli

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi-Dinleti

    “İstanbul Şarkıları:Şehrin Müzikli Tarihinde Kazı Çalışmaları"

    13.00 - 14.00
    09.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gökhan Akçura, Cemal Ünlü

    DÜZENLEYEN

    Oğlak Yayınları
  • İlk Kitabım

    Kitap: Maksatlı Tesadüfler

    13.00 - 13.20
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Samet Atasoy

    DÜZENLEYEN

    İthaki Yayınları
  • Söyleşi

    "Romandan Sahneye"

    13.00 - 14.00
    09.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ercüment Cengiz, Nedim Saban

    DÜZENLEYEN

    Everest Yayınları
  • Söyleşi

    "Kayı'ların Muhteşem Yürüyüşü"

    13.00 - 13.45
    09.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Şimşirgil

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Söyleşi

    “Çürük Elmalar, Masum Mahkumlar”

    13.00 - 13.45
    09.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sevil Atasoy

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Panel

    “Bizim 80'lerimiz”

    13.15 - 14.15
    09.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Selnur Aysever

    KONUŞMACILAR

    Akın Birdal, Nazım Alpman

    DÜZENLEYEN

    A7 Kitap
  • Söyleşi

    "Edebiyat, İklim Felaketi ve Çevrecilik: 'Köpekli Çocuklar Gecesi' Üzerine"

    13.15 - 14.00
    09.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Oya Baydar, Ömer Madra, Turhan Günay

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Liderliğin 1001 Hali & Anlamlı Liderlik

    14.00 - 14.45
    09.11.2019
    Kandilli Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Yıldırım Özel

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Yahya Kemal ve Nazım Hikmet

    14.00 - 14.20
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    İsmail Birateş

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    "Okumak, Yazmak ve Çevirmek"

    14.00 - 14.45
    09.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Selim Temo

    DÜZENLEYEN

    Alfa Yayınları
  • Söyleşi

    “İlişkilerde Denge”

    14.00 - 14.45
    09.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülseren Budayıcıoğlu

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    "Bir Zaman Birimi Olarak Şimdi"

    14.00 - 14.45
    09.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Murathan Mungan

    DÜZENLEYEN

    Metis Yayınları
  • Söyleşi

    “Nereye Gidiyorsun?”

    14.15 - 15.00
    09.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aret Vartanyan

    DÜZENLEYEN

    A7 Kitap
  • Söyleşi

    “Tarih Bilinci Demokratikleşmeyi Nasıl Etkiliyor?"

    14.15 - 15.00
    09.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Erdoğan Aydın

    DÜZENLEYEN

    Literatür Yayınları
  • Söyleşi

    "Ülkenin Üniversite Müzesi: İstanbul Resim ve Heykel Müzesi”

    14.15 - 15.00
    09.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Vasıf Kortun

    DÜZENLEYEN

    Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  • Söyleşi

    “Doğan Kitap 20. Yaşında”

    14.30 - 15.30
    09.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Cem Erciyes

    KONUŞMACILAR

    Canan Tan, Nermin Bezmen, İsmail Güzelsoy, Enver Aysever, Yavuz Ekinci

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • İş'te Kitap

    Kitap: Yönetmeyi Yönetmek

    15.00 - 15.45
    09.11.2019
    Kandilli Salonu

    KONUŞMACILAR

    Selen Kocabaş

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    “Dört Sınav: Cesaret, Sağlık, İlişkiler, Bolluk”

    15.00 - 16.00
    09.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bülent Gardiyanoğlu

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • İlk Kitabım

    Kitap: Gölgede Yanmak

    15.00 - 15.20
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Erkmen Özbıçakçı

    DÜZENLEYEN

    Doğan Kitap
  • Söyleşi

    "Hayatta ve Edebiyatta Çocuk Kahramanlar"

    15.00 - 16.00
    09.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nihan Kaya, Ayça Güçlüten

    DÜZENLEYEN

    İthaki Yayınları
  • Söyleşi

    "Benim Penceremden"

    15.00 - 15.45
    09.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bekir Develi

    DÜZENLEYEN

    Mavi Ağaç Yayınları
  • Söyleşi

    “Ekonominin Temelleri ve Türkiye”

    15.15 - 16.15
    09.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mahfi Eğilmez

    DÜZENLEYEN

    Remzi Kitabevi
  • Söyleşi

    "Yüzünden Yollar Çıkardım"

    15.15 - 16.00
    09.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Akgün Akova

    DÜZENLEYEN

    KaraKarga Yayınları
  • Söyleşi

    "Sevgili Arsız Ölüm’ün 35. Yılı"

    15.15 - 16.00
    09.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hakan Emre Ünal, Latife Tekin, Melike Koçak, Nezaket Erden, Oylum Yılmaz

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • Çocuk ve Gençlik

    "Gençlikte Defalarca Kaybolmak"

    15.45 - 16.45
    09.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Behçet Çelik, Gaye Boralıoğlu, Ahmet Büke, Müren Beykan

    DÜZENLEYEN

    Günışığı Kitaplığı
  • İlk Kitabım

    Kitap: "Babamın Masalı-Bir Osmanlı Kadınının İlk Yolculuğu"

    15:30 - 15:50
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tülay Uluser

    DÜZENLEYEN

    Oğlak Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: İnsanlık Sendromu

    16.00 - 16.45
    09.11.2019
    Kandilli Salonu

    KONUŞMACILAR

    Alp Sirman

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Salome

    16.00 - 16.20
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Orçun Zeren

    DÜZENLEYEN

    A7 Kitap
  • Söyleşi

    "Dehşet Gecesi'nden Kesik Baş'a Türk Edebiyatında Korkunun Ayak Sesleri"

    16.00 - 17.00
    09.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Işıl Beril Tetik, Demokan Atasoy, Galip Dursun

    DÜZENLEYEN

    Oğlak Yayınları
  • Söyleşi

    “Asla Vazgeçmedim”

    16.15 - 17.00
    09.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Alişan Kapaklıkaya

    DÜZENLEYEN

    Yediveren Yayınevi
  • Söyleşi

    “Diyarbakır’ın Belleğini Yazıyla Tutmak”

    16.15 - 17.15
    09.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mıgırdiç Margosyan, Şeyhmus Diken, Silva Özyerli

    DÜZENLEYEN

    Aras Yayıncılık
  • Söyleşi

    “Kurgu ve Yazıdan Sonra: İlk Kitabın Hikâyesi”

    16.15 - 17.15
    09.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Meliha Yıldırım, Ayşenur Tanrıverdi, Özgür Kayım, Özcan Özen

    DÜZENLEYEN

    h2o kitap
  • Panel

    "Devran'ı Konuşmak"

    16.15 - 17.15
    09.11.2019
    Interexpo Salonu

    YÖNETEN

    Ümit Kıvanç

    KONUŞMACILAR

    Gaye Boralıoğlu, Ercan Kesal, Çimen Günay Erkol

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Söyleşi

    “Ölümünün 20. Yılında Fakir Baykurt ve Anadolu Rönesansı”

    16.30 - 17.30
    09.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Işık Baykurt, Alper Akçam

    DÜZENLEYEN

    Literatür Yayınları
  • İş'te Kitap

    Kitap: Kendimi Özledim, Çalışan Anneler için Dönüşüm Rehberi

    17.00 - 17.45
    09.11.2019
    Kandilli Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şirin Yelmen Oktar

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Fısıldayan Masallar

    17.00 - 17.20
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Alev Topal

    DÜZENLEYEN

    Sıfırdan Yayınları
  • Şiir-Dinleti

    Şiir Dinleti

    17.00 - 18.00
    09.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Telli

    DÜZENLEYEN

    Everest Yayınları
  • Panel

    “Çığırından Çıkmış Bir Dünya: Sürdürülemeyen Kapitalizm ve Alternatifler”

    17.15 - 18.15
    09.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Yeşim Dinçer

    KONUŞMACILAR

    Fikret Başkaya, Alp Altınörs

    DÜZENLEYEN

    Yordam Kitap
  • Panel

    “Çocuklar Okudukça”

    17.15 - 18.15
    09.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sedat Sever, Selahattin Dilidüzgün

    DÜZENLEYEN

    TUDEM Yayınları
  • İlk Kitabım

    Kitap: İçindeki Mucize

    17.30 - 17.50
    09.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Anıl Şehirlioğlu

    DÜZENLEYEN

    Yediveren Yayınları
  • Söyleşi

    "Duygusal Boşluk"

    17.30 - 18.30
    09.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nevzat Tarhan

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları – Nesil Yayınları
  • Söyleşi

    “Türklerin Anadolu'ya Açılan Kapısı Malazgirt”

    17.30 - 18.30
    09.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sara Gürbüz

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınevi
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    "Adnan Özyalçıner Öykücülüğünde İstanbul Manzaraları ve İnsan İlişkileri"

    17.30 - 18.30
    09.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Nalan Çelik, Sibel Öz, C. Hakkı Zariç, Arife Kalender

    DÜZENLEYEN

    Manos Kitap
  • Söyleşi

    “Sancak İstiklal”

    17.45 - 18.30
    09.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Işık

    DÜZENLEYEN

    Yediveren Yayınları
  • Panel

    “Hukukun Araçsallaştırılması”

    18.30 - 19.30
    09.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Rasim Şişman

    KONUŞMACILAR

    Turgay Keskin, İsmail Emre Telci

    DÜZENLEYEN

    Sosyal Demokrasi Vakfı - SODEV
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    “Adnan Özyalçıner ile Fotoğraf Eşliğinde Sohbet”

    18.45 - 19.30
    09.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Lütfi Özgünaydın, Adnan Özyalçıner

    DÜZENLEYEN

    Manos Kitap
  • Söyleşi

    Darbeler ve Medya

    18.45 - 19.30
    09.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Selcan Taşçı

    DÜZENLEYEN

    Galeati Yayınları
  • Söyleşi

    “Gri Hayaller Yolculuğu”

    11.00 - 11.45
    10.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gri Koç

    DÜZENLEYEN

    Yüksek Başarı Yayınları
  • Söyleşi

    "Duygusal Zeka ve Liderlik"

    11.00 - 11.45
    10.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayhan Özkan

    DÜZENLEYEN

    Pegem Akademi
  • Söyleşi

    “Aşkın Halleri”

    12.00 - 13.00
    10.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Tezcan Durna, Özcan Durna

    DÜZENLEYEN

    UM:AG
  • Söyleşi

    “Mükemmel Babandır"

    12.00 - 12.45
    10.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Özden Öz Uslu

    DÜZENLEYEN

    İstek Yayınları
  • Söyleşi

    "Mutluluk Kürleri"

    12.00 - 12.45
    10.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ümit Aktaş

    DÜZENLEYEN

    Hayy Kitap
  • Söyleşi

    "Kirpi Mesafesi, Sevgi Mesafesi"

    12.00 - 13.00
    10.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hakan Akdoğan, Demet Çaltepe

    DÜZENLEYEN

    Eksik Parça Yayınları
  • Söyleşi

    "Mutluluk Virüsü - Dikkat! Söyleşi ile Bulaşır!"

    12.00 - 12.45
    10.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hale Caneroğlu

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “1919’un 100. Yılında Milli Demokratik Devrim"

    12.30 - 13.15
    10.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    E. Cüneyt Akalın

    DÜZENLEYEN

    68'liler Derneği
  • İş'te Kitap

    Kitap: Yeni İnsan Yeni Lider

    13.00 - 13.45
    10.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Yiğit Oğuz Duman

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi-Video Konferans

    “21. Yüzyılda Lev Troçki ve Sosyalizm”

    13.00 - 14.00
    10.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    David North

    DÜZENLEYEN

    Mehring Yayıncılık
  • İlk Kitabım

    Kitap: Yaklaşık Kırk Çöp

    13.00 - 13.20
    10.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Önsel Külük

    DÜZENLEYEN

    Eksik Parça Yayınları
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    "Adnan Özyalçıner'den Üç Öykü"

    13.00 - 13.45
    10.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Gülsen Tuncer

    DÜZENLEYEN

    Türkiye Yazarlar Sendikası
  • Çocuk ve Gençlik

    "Atatürk'ün İzinde"

    13.00 - 13.45
    10.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Aytül Akal

    DÜZENLEYEN

    Uçanbalık Yayınları
  • Söyleşi

    "Keşfeden Beyin"

    13.15 - 14.00
    10.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sinan Canan

    DÜZENLEYEN

    Tuti Kitap
  • Söyleşi

    "Nigahdar"

    13.15 - 14.00
    10.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Başak Sayan

    DÜZENLEYEN

    İnkılap Yayınları
  • Adnan Özyalçıner Etkinlikleri

    “Bir Ömürdür Mücadele: Sennur Sezer ve Adnan Özyalçıner”

    13.30 - 14.30
    10.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mustafa Köz, Sedef Erdal, Seyit Aslan

    DÜZENLEYEN

    Manos Kitap - Gıda-İş Sendikası
  • İş'te Kitap

    Kitap: 50 Soruda Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

    14.00 - 14.45
    10.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Işın Çelebi

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • Söyleşi

    “Devrimci Mustafa Kemal”

    14.00 - 15.00
    10.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Enver Aysever, Mustafa Hoş, Mustafa Kemal Erdemol, Orhan Gökdemir

    DÜZENLEYEN

    A7 Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Ava Hava

    14.00 - 14.20
    10.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ayşegül Ilgaz

    DÜZENLEYEN

    Destek Yayınları
  • Söyleşi

    “Salondaki En Kötü Koltuk”

    14.00 - 15.00
    10.11.2019
    Heybeliada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Erbatur Ergenekon, Murat Murathanoğlu

    DÜZENLEYEN

    Can Yayınları
  • Söyleşi

    “İnsan İnşasında Edebiyat”

    14.15 - 15.00
    10.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Bahadır Yenişehirlioğlu

    DÜZENLEYEN

    Timaş Yayınları
  • Söyleşi

    “Yazar Arşivleri Olmasaydı? "Tanpınar, Sabahattin Ali, Leyla Erbil Arşivleri"

    14.15 - 15.15
    10.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Handan İnci, Olcay Akyıldız, Sevengül Sönmez

    DÜZENLEYEN

    Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  • Söyleşi

    "Çırpınıp İçinde Döndüğüm Dünya: Yeni Şiirler - Eski Türküler"

    14.15 - 15.00
    10.11.2019
    Karadeniz Salonu

    KONUŞMACILAR

    Şükrü Erbaş, Metin Karausta

    DÜZENLEYEN

    Kırmızı Kedi Yayınevi
  • Söyleşi

    “Talan İçin Bir Sohbet”

    14.45 - 15.30
    10.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    İlay Bilgili

    DÜZENLEYEN

    Monokl Yayınları
  • Söyleşi

    “İstanbul’u Okuyorum Projesi Okuma Kültürü Konferansı”

    15.00 - 15.45
    10.11.2019
    Kandilli Salonu

    KONUŞMACILAR

    Baki Asiltürk

    DÜZENLEYEN

    İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü
  • İş'te Kitap

    Kitap: Olaylarla Türkiye Ekonomisi

    15.00 - 15.45
    10.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Emre Alkin, Yalın Alpay

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Deli Behice / Ardahan Öyküleri

    15.00 - 15.20
    10.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Engin Kasap

    DÜZENLEYEN

    Tunç Yayıncılık
  • Şiir-Dinleti

    Şiir-Dinleti..

    15.15 - 16.00
    10.11.2019
    Heybeliada Salonu

    DÜZENLEYEN

    Aydili Sanat Derneği
  • Panel

    "Roman, Nereye Kadar?"

    15.15 - 16.45
    10.11.2019
    Karadeniz Salonu

    YÖNETEN

    Handan İnci

    KONUŞMACILAR

    Fatih Altuğ, Oğuz Demiralp, Asuman Kafaoğlu Büke, İbrahim Yıldırım

    DÜZENLEYEN

    Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - TÜYAP
  • Söyleşi

    "Edebiyatımızdan Unutulmaz Portreler"

    15.15 - 16.15
    10.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Mehmet Nuri Yardım

    DÜZENLEYEN

    Damla Yayınevi
  • Söyleşi

    "Velhasıl… Edebiyat, Sinema ve Hayata Dair”

    15.15 - 16.00
    10.11.2019
    Interexpo Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ercan Kesal

    DÜZENLEYEN

    İletişim Yayınları
  • Ödül Töreni

    "Cevdet Kudret Edebiyat Ödül Töreni"

    15.15 - 16.45
    10.11.2019
    Karadeniz Salonu
  • Söyleşi

    "Kuantum ve Picasso"

    15.30 - 16.15
    10.11.2019
    Büyükada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Esat Korkmaz

    DÜZENLEYEN

    Pencere Yayınları
  • Söyleşi

    "Sivil Darbe"

    15.45 - 16.30
    10.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ataol Behramoğlu

    DÜZENLEYEN

    Tekin Yayınevi
  • İş'te Kitap

    Kitap: Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları

    16.00 - 16.45
    10.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Adnan Nur Baykal

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kitap: Palas Pandıras

    16.00 - 16.20
    10.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Hande Aydın

    DÜZENLEYEN

    Şule Yayınları
  • Panel

    “Sargun Tont ile Bilim ve Edebiyat”

    16.15 - 17.15
    10.11.2019
    Heybeliada Salonu

    YÖNETEN

    Ferhat Sarı

    KONUŞMACILAR

    Sargun A. Tont

    DÜZENLEYEN

    Ginko Bilim
  • Söyleşi

    "Ceyhun Atuf Kansu’nun Doğumunun 100. Yılı - Şiirin Evrenselliği"

    16.30 - 17.30
    10.11.2019
    Büyükada Salonu

    YÖNETEN

    Işık Kansu

    KONUŞMACILAR

    Cengiz Bektaş, Salih Bolat, Turgay Fişekçi

    DÜZENLEYEN

    TÜYAP
  • Söyleşi

    "21. Yüzyıl ve Atatürk Devrimleri"

    16.30 - 17.30
    10.11.2019
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Erol Mütercimler

    DÜZENLEYEN

    Alfa Yayınları
  • Söyleşi

    “Kamuran Şipal’in Anısına: Kafka ve Utanç”

    16.45 - 17.30
    10.11.2019
    Kalamış Salonu

    KONUŞMACILAR

    Ahmet Sarı

    DÜZENLEYEN

    Cem Yayınevi
  • İş'te Kitap

    Kitap: Ballı Fındık

    17.00 - 17.45
    10.11.2019
    Moda Salonu

    KONUŞMACILAR

    Güven Borça

    DÜZENLEYEN

    Hümanist Kitap
  • İlk Kitabım

    Kalbimi Geri Verir misin?

    17.00 - 17.20
    10.11.2019
    Kınalıada Salonu

    YÖNETEN

    Pika Yayın

    KONUŞMACILAR

    Melekber Deniz
  • İlk Kitabım

    Kitap: Anelya

    18.00 - 18.20
    10.11.2019
    Kınalıada Salonu

    KONUŞMACILAR

    Melek Koç

    DÜZENLEYEN

    Göl Kitap Yayıncılık
  • Söyleşi

    Oyunbozan Bağırsak- Bağırsak Sağlığı ve CHrone Hastalığı

    14.00 - 14.45
    Marmara Salonu

    KONUŞMACILAR

    Sibel İnan

    DÜZENLEYEN

    Ceres Yayınları