TÜYAP 38. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI 2-10 KASIM 2019

Etkinlik
"38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 29. İstanbul Sanat Fuarı Açılış Töreni"
Kategori
Açılış Töreni
Tarih
02.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Karadeniz Salonu
Etkinlik
“Livaneli’nin Penceresinden”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Zülfü Livaneli, Zafer Köse
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
“Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Atilla Yeşilada
Düzenleyen
Parola Yayınları
Etkinlik
“Vedat Türkali 100 Yaşında”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Ömer Türkeş
Düzenleyen
Ayrıntı Yayınları
Etkinlik
“Asla Büyümeyeceğim!”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Aslı Tohumcu
Konuşmacılar
Altay Öktem, Barış İnce, Sevin Okyay
Düzenleyen
Can Çocuk Yayınları
Etkinlik
Kitap: Yabancı Dostlar
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 14.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Bora Terzibaşoğlu
Düzenleyen
Potink Kitap
Etkinlik
“Everest Yayınları İlk Roman Ödül Töreni”
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Karadeniz Salonu
Düzenleyen
Everest Yayınları
Etkinlik
"Karikatür Okuma Atölyesi"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Hicabi Demirci
Düzenleyen
Desen Yayınları
Etkinlik
"İngilizce Kelime Ezberleme"
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Şinasi Bademcioğlu
Düzenleyen
Alfa Yayınları
Etkinlik
“Büyük Hoca: Pertev Naili Boratav”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Mete Çetik, Korkut Boratav, Kurtuluş Kayalı
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
“50 Kuşağı’nın Doğuşu”
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Adnan Özyalçıner, Konur Ertop, Eray Canberk
Düzenleyen
Kor Kitap-Manos Kitap-Türkiye Yazarlar Sendikası
Etkinlik
“Yakın Tarihin Hafızası”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Sinan Meydan
Düzenleyen
İnkılap Yayınları
Etkinlik
“İş’te Kitap” Açılış
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
02.11.2019
Saat
15.00 - 15.15
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay
Etkinlik
Kitap: Jupi ve Komşu Teyze’nin Konuşan Terlikleri
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
02.11.2019
Saat
15.00 - 15.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Gupse Özay
Düzenleyen
Doğan Egmont
Etkinlik
“Issız Kadınlar Sokağı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Canan Tan
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
Kitap: Yeni Nesil İş Modeli, Pazarlama 5.0
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
02.11.2019
Saat
15.15 - 15.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Fatih Anıl
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Yayıncılık Sektörüne Global Bir Bakış”
Kategori
Panel
Tarih
02.11.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Kenan Kocatürk
Konuşmacılar
Hugo Setzer (IPA-Uluslararası Yayıncılar Birliği Başkanı) ve Jose Borghino (IPA-Uluslararası Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri)
Düzenleyen
Türkiye Yayıncılar Birliği
Etkinlik
“Duymak Zorundasınız-10 Ekim Ankara Katliamı Davası”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Fulya Alikoç, Gülşah Kaya, Barış Işık, Birkan Bulut
Düzenleyen
Kor Kitap
Etkinlik
“Kader Motifi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Gülseren Budayıcıoğlu
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
“50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri”
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
02.11.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Marmara Salonu
Yöneten
Doğan Hızlan
Konuşmacılar
Adnan Özyalçıner, Cevat Çapan, Ayşe Sarısayın
Düzenleyen
Notre Dame de Sion Mezunlar Derneği
Etkinlik
“Yeni Ülke Yeni Hayat”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
15.15 - 16.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Bahar Çuhadar
Düzenleyen
Artemis Yayınları
Etkinlik
Kitap: Tasarruf El Kitabı
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
02.11.2019
Saat
16.00 - 16.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Aysel Gündoğdu, Eda Yazıcı Belgen
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Doğum Lekesi
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
02.11.2019
Saat
16.00 - 16.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Elif Hümeyra Aydın
Düzenleyen
Dergâh Yayınları
Etkinlik
“Çocuk Kitabı Ne İşe Yarar?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Yazar, Çizer, Kütüphaneci, Öğretmen
Düzenleyen
Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği
Etkinlik
“Hayatın Gerçeği”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
16.15 - 17.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Faruk Dilaver
Düzenleyen
Emre Bilişim ve Yayıncılık
Etkinlik
“50’li Yıllar ve Tiyatro”
Kategori
Panel
Tarih
02.11.2019
Saat
16.30 - 17.30
Yer
Interexpo Salonu
Yöneten
Zeynep Oral
Konuşmacılar
Ayşegül Yüksel, Seçkin Selvi, Engin Uludağ
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
“Zor Sorulara Kolay Cevaplar İçin Cinsellik Eğitimi”
Kategori
Panel
Tarih
02.11.2019
Saat
16.30 - 17.15
Yer
Marmara Salonu
Yöneten
Büşra Tarçalır Erol
Konuşmacılar
Rayka Kumru
Düzenleyen
Hep Kitap
Etkinlik
“Pagan Çağlardan Ezoterik Zamanlara İstanbul”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
16.30 - 17.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Erhan Altunay
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“50 Kuşağı ve 50 Yıllık Dostluğun Mektupları: Adnan Özyalçıner, Erdal Öz, Kemal Özer”
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
02.11.2019
Saat
16.30 - 17.30
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Özge Şahin
Konuşmacılar
Adnan Özyalçıner, Fatih Altuğ, Yalçın Armağan
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
Kitap: İtirazım Var: Satış Profesyonellerinden İtiraz Karşılama Yöntemleri
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
02.11.2019
Saat
17.00 - 17.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Kitabın Yazarları
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Plaza İnsanı Mutfakta
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
02.11.2019
Saat
17.00 - 17.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Sedefnaz Yaşar
Düzenleyen
Küsurat Yayınları
Etkinlik
“Suriye, Türkiye ve Ortadoğu"
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
17.30 - 18.30
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
İbrahim Varlı, Hamide Yiğit, Ömer Ödemiş
Düzenleyen
Tekin Yayınevi
Etkinlik
“Devlet Ağzı, Halk Kulağı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
17.30 - 18.15
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Sevgi Özel
Düzenleyen
Dil Derneği
Etkinlik
“Mucize Uzaklarda Değil, Senin İçinde... Güç Sensin! Yapabilirsin...”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
17.30 - 18.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Tuluhan Tekelioğlu
Düzenleyen
KaraKarga Yayınları
Etkinlik
“Kuzey Makedonya’dan Bir Demet Edebiyat: Genç Makedon Yazarlar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
17.45 - 18.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Slavica Gadzova, Frosina Parmakovska, Petar Andonovski , Mihaylo Sviderski
Düzenleyen
Kuzey Makedonya Kültür Merkezi
Etkinlik
“Hayat Ağacı - Doğa ve Edebiyat”
Kategori
Panel
Tarih
02.11.2019
Saat
17.45 - 18.45
Yer
Interexpo Salonu
Yöneten
Halil İbrahim Özcan
Konuşmacılar
Baki Asiltürk, Gonca Özmen, Cenk Gündoğdu, Zeynep Aliye
Düzenleyen
PEN
Etkinlik
Kitap: Her Şey Mümkün
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
02.11.2019
Saat
18.00 - 18.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Tuncay Günaydın
Düzenleyen
Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları
Etkinlik
“Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi - Bu Vücut Benim Ben Ne Dersem O Olur!”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
18.15 - 19.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Tolga Canay
Düzenleyen
Beyaz Balina Yayınları
Etkinlik
“Seyhan Erözçelik Şiir Ödül Töreni”
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
02.11.2019
Saat
18.30 - 19.30
Yer
Heybeliada Salonu
Düzenleyen
Mühür Dergisi
Etkinlik
“Arap Edebiyatı Nereye Gidiyor?”
Kategori
Panel
Tarih
02.11.2019
Saat
18.30 - 19.30
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Fahri Aral
Konuşmacılar
MamdouhFarrag el-Naby (Edebiyat eleştirmeni), Mehmet Hakkı Suçin (Arap Edebiyatı Profesörü ve çevirmen), Adnan Özer (Şair ve yazar)
Düzenleyen
Türkiye Yayıncılar Birliği
Etkinlik
“Rönesans'tan Barok Döneme Sanat Dehaları: Leonardo, Michelangelo, Caravaggio, Bernini”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
18.45 - 19.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Celil Sadık
Düzenleyen
Epsilon Yayınevi
Etkinlik
“Türkiye Ekonomisinin Durumu”
Kategori
Panel
Tarih
02.11.2019
Saat
18:30 - 19:30
Yer
Kınalıada Salonu
Yöneten
Ertan Aksoy
Konuşmacılar
Oğuz Demir
Düzenleyen
Sosyal Demokrasi Vakfı
Etkinlik
“Balkanlardan Gelen Kitap İzlenimleri”
Kategori
Söyleşi
Tarih
02.11.2019
Saat
19.00 - 19.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Mehmed Yonuz
Düzenleyen
Kuzey Makedonya Kültür Merkezi
Etkinlik
"Origami Atölyesi"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
03.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Kalamış Salonu
Yöneten
Nazan Tacer
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
"Doğu Türkistan Sanatı"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Funda Erdoğan, Asuman Güzelce
Düzenleyen
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Edebiyat Akademisi
Etkinlik
"Bağımsız Kitabevlerini Sürdürülebilir Kılmak: Almanya Örneği"
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Cumhur Özdemir (Arkadaş Kitabevi Genel Müdürü)
Konuşmacılar
Susanne Lux (Bağımsız Kitapçı)
Düzenleyen
Türkiye Yayıncılar Birliği - Frankfurt Kitap Fuarı
Etkinlik
Kitap: Kanatların Çırpınışı
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
03.11.2019
Saat
12.00 - 12.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Selma Keskintepe
Düzenleyen
Ceres Yayınları
Etkinlik
“Mağaradan Kitaba”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
03.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Nur Dombaycı
Düzenleyen
Damla Yayınevi
Etkinlik
"Zihnimizi Susturmayı Öğrenmek"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Uğur Koşar
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
"Lozan Barış Antlaşması: Mitler ve Gerçekler”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Serhat Güven
Düzenleyen
Lozan Mübadilleri Vakfı
Etkinlik
"Cumhuriyetin Geldiği Yer ve Yapılması Gereken"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Metin Aydoğan
Düzenleyen
İnkılap Yayınları
Etkinlik
Kitap: Bölgesel Kalkınmaya Giriş
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
03.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Ali Ercan Özgür
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
"Şehvetiye Tarikatı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
İsmail Saymaz
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
"Gün O Gündür"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Banu Avar
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
“Dergicilikte 50 Kuşağı”
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Metin Celal
Konuşmacılar
Mehmet Can Doğan, Nilay Özer, Murat Yalçın, Erhan Altan
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
"Eğitim Sistemine Okuma Kültürünü Yerleştirmede Kitapların Rolü"
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
13.15 - 14.30
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Yusuf Ekinci (Talim Terbıye Kurulu Eski Başkanı)
Konuşmacılar
Frank Kühne (Carlsen Publishing CEO), Mine Soysal (Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni)
Düzenleyen
Türkiye Yayıncılar Birliği/ Frankfurt Kitap Fuarı
Etkinlik
"Sıradışı Bir Tanıklık: Bozuk Saat"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
03.11.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Irmak Zileli, Gökçe Gündüç
Düzenleyen
ON8
Etkinlik
“Ahmet Ümit Okurlarıyla Buluşuyor-Başkomser Nevzat ...”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Ahmet Ümit
Düzenleyen
Yapı Kredi Yayınları
Etkinlik
Kitap: Doğanın İnovasyonu
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
03.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Şafak Altun,Gülay Yedekçi
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Beslenme, Sağlık ve Gelecek İlişkisi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Yavuz Dizdar
Düzenleyen
Hayy Kitap
Etkinlik
Kitap: Kefi’nin Maceraları
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
03.11.2019
Saat
14.00 - 14.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Seda Öğretir
Düzenleyen
Altın Kitaplar
Etkinlik
“II.Dünya Savaşı ve İstihbarat”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
İlkin Başar Özal
Düzenleyen
Timaş Yayınları
Etkinlik
"Makriköy'e Dönüş: Bir Sözlü Tarih Anlatısı Olarak Roman"
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
14.15 - 15.15
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Sırma Köksal
Konuşmacılar
Selçuk Erez, Faruk Şüyün
Düzenleyen
Oğlak Yayınları
Etkinlik
"Gerçek Tıbbın 10 Şifresi"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
14.30 - 15.15
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Canan Karatay
Düzenleyen
Hayy Kitap
Etkinlik
"Sil Baştan: Travma ve Edebiyatın Buluşması"
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
14.30 - 15.15
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Merve Özçelik
Konuşmacılar
Müge İplikçi
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
“Aslında Okuyoruz: Türkiye’nin Güncel Okuma Kültürü Araştırması” Türkiye Okuma Kültürü Haritası Açıklanıyor
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
14.45 - 16.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Bekir Ağırdır (KONDA Genel Müdürü), Aydın Erdem (KONDA - Analist)
Düzenleyen
OKUYAY Platformu-Türkiye Yayıncılar Birliği
Etkinlik
Kitap:Başıma Ticari İcat Çıkar
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
03.11.2019
Saat
15.00 - 15.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Ali Beba
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
15.00 - 15.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Mustafa Armağan
Düzenleyen
Ketebe Yayınları
Etkinlik
Kitap: Masal-İki Dünya Arasındaki Aşk
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
03.11.2019
Saat
15.00 - 15.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Nazlı Çevik Azazi
Düzenleyen
Doğan Novus
Etkinlik
"küçük İskender’in Ardından"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Akif Kurtuluş, Haydar Ergülen, Latife Tekin, Yekta Kopan
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
"Yazma ve Yayımlama Özgürlüğünde Son Durum"
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Metin Celal
Konuşmacılar
Haydar Ergülen, Tahir Şilkan, Ümit Altaş
Düzenleyen
PEN
Etkinlik
"Güvenli Bölge"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Mete Yarar, Ceyhun Bozkurt
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Tek Başına Yürüme Cesareti”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Enver Aysever
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
Kitap:Sosyolojik Bakış
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
03.11.2019
Saat
16.00 - 16.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Gülay Yeşilipek
Düzenleyen
İnsancıl Yayınları
Etkinlik
"Kendi Everestinize Tırmanın"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
16.00 - 16.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Nasuh Mahruki
Düzenleyen
Alfa Yayınları
Etkinlik
"Edebiyatta Kutsalın Dili"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
16.15 - 17.00
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Ahmet Turgut
Düzenleyen
Kapı Yayınları
Etkinlik
"Türkiye'nin 50'li Yıllarını Anlamak"
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Kerem Ünüvar
Konuşmacılar
Mete Kaan Kaynar, Hakan Koçak, Ezgi Sarıtaş
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
"Her Şeye Rağmen Edebiyat
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Ayşen Şahin Aksakal, Birgül Özcan, Sinem Sal, Zeynep Özatalay
Düzenleyen
KaraKarga Yayınları
Etkinlik
"Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Murat Aslan, Osman Güldemir
Düzenleyen
Oğlak Yayınları
Etkinlik
"Başkalarının Dilinden: Edebi Metinlerde Bakış Açısı, Farklı Anlatıcılar ve Diyaloglar"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
16.45 - 17.30
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Zehra Çelenk
Düzenleyen
Everest Yayınları
Etkinlik
Kitap:Türkün Aklı Nasıl Çalışır
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
03.11.2019
Saat
17.00 - 17.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
İdil Sevil
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Bizim Ali-Anarşist Bir Demiryolcunun Hikayesi
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
03.11.2019
Saat
17.00 - 17.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Cem Gök
Düzenleyen
Kaos Yayınları
Etkinlik
"Kaybolan Tarihin Peşinde"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
17.00 - 17.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Mehmet Dilbaz
Düzenleyen
Timaş Yayınları
Etkinlik
“Edebiyatçıların Gözünde Okur İlgisi”
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
17.15 - 18.15
Yer
Marmara Salonu
Yöneten
Mesut Şenol
Konuşmacılar
Maya Herman Sekulic (ABD), Dimitri Burago (Ukrayna), Chrysa Spyropoulou (Yunanistan), Metin Turan
Düzenleyen
Tüyap – Edebiyatçılar Derneği
Etkinlik
“Mahallem İstanbul”
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
03.11.2019
Saat
17.30 - 18.15
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Faruk Şüyun, Adnan Özyalçıner
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
"Herkes İçin Şifahen Masallar"
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
17.30 - 18.15
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Beyza Akyüz
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
"Helen Şiirinde Katerina Gogou, Sinema ve Sokağın Şiir Dili"
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
17.45 - 19.00
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Sinan Zarakolu
Konuşmacılar
Aris Abacı, Mahir Ergun, Ruggero Calich
Düzenleyen
Belge Yayınları
Etkinlik
“12 Eylül ve Kültürel Kırılmalar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
18.00 - 18.45
Yer
Interexpo Salonu
Yöneten
Nimet Tanrıkulu
Konuşmacılar
Faruk Eren, Murat Meriç, Feyyaz Yaman, Ayşegül Devecioğlu
Düzenleyen
78’liler Birliği Vakfı
Etkinlik
“1950 Kuşağı ve Adnan Özyalçıner Öykücülüğü”
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
03.11.2019
Saat
18.00 - 19.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Melih Erzen, Cem Şems Tümer, Kadir Yüksel
Düzenleyen
Manos Kitap - Türkiye Yazarlar Sendikası
Etkinlik
“Popüler Bilimin Önemi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
18.00 - 18.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Kerem Cankoçak
Düzenleyen
Ginko Bilim
Etkinlik
“Tekerlekten Önce Şiir Döndü” *Müzik: Tezer Nur
Kategori
Şiir-Müzik Dinletisi
Tarih
03.11.2019
Saat
18.15 - 19.15
Yer
Marmara Salonu
Yöneten
Mesut Şenol
Konuşmacılar
Maya Herman Sekulic (ABD), Dimitri Burago (Ukrayna),Chrysa Spyropoulou (Yunanistan), Kevser Atay, Gökhan Cengizhan, Ömer Öneren, Osman Bozkurt, Altan Akışık, Serdar Samancıoğlu
Düzenleyen
TÜYAP – Edebiyatçılar Derneği
Etkinlik
“LiteraTür: Türkiye ve Almanya Arasında Edebiyat Kapısı”
Kategori
Panel
Tarih
03.11.2019
Saat
18.30 - 19.30
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Reimar Volker
Konuşmacılar
Katerina Poladjan, Monika Rinck, Jörg Menke-Peitzmeyer
Düzenleyen
Tarabya Kültür Akademisi- Goethe -Institut Istanbul
Etkinlik
“Hayat Aynasına Yansıttığını Kaderin Olarak Okursun”
Kategori
Söyleşi
Tarih
03.11.2019
Saat
19.00 - 19.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Ünal Güner
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“TEDA Yayıncı Buluşması”
Kategori
Buluşma
Tarih
04.11.2019
Saat
10.30 - 12.00
Yer
Marmara Salonu
Düzenleyen
TEDA - TÜYAP - Türkiye Yayıncılar Birliği
Etkinlik
Atölye: "Tekerlemelerle Eğleniyor, Birlikte Bir Öykü Yaratıyoruz, “Sarımsaklanır mı Kedi?’’
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
04.11.2019
Saat
10.30 - 12.30
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Gülsevin Kıral
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
Çocuk Edebiyatı ve Mizah
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Halenur Çalışan
Düzenleyen
Taze Kitap
Etkinlik
“Yapay Zeka Uygulamalarının Eğitim Ortamlarına Katkıları”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Zafer Demirkol
Düzenleyen
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teknoloji Akademisi
Etkinlik
"Şiirli Düşler Atölyesi"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
04.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Mavisel Yener
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
Kitap: Benim Sevgili Başkanım, Ekrem İmamoğlu
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
04.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Şirin Mine Kılıç
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Kitap Tanıtım Söyleşisi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Mehmet Tevfik Göksu
Düzenleyen
Esenler Belediyesi
Etkinlik
"Harika Bir Uçurtma"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
04.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Tülin Kozikoğlu
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
“Kitabın Yarınına Bakarken”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Yazar, Çizer, Editör, Kütüphaneci
Düzenleyen
Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği
Etkinlik
“Hızlı Okuma”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Abdulkadir Özbek
Düzenleyen
Büyükçekmece Belediyesi
Etkinlik
Atölye: "Hayalimdeki Atıştırmalık: Atıştırmalık Öyküler”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
04.11.2019
Saat
14.00 - 16.00
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Elif Yonat Toğay
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
“Türk Edebiyatından 50 Kuşağı ve 68 Kuşağı İlişkisi”
Kategori
Panel
Tarih
04.11.2019
Saat
14.15 - 15.15
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Öner Yağcı, Mehmet Atay
Düzenleyen
68'liler Derneği
Etkinlik
"Eğitimde Üç Sac Ayağı: Okul, Aile ve Öğrenci"
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
14.30 - 15.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Ahmet Maraşlı
Düzenleyen
Damla Yayınevi
Etkinlik
“Çocuksuz Dul Kadın Adlı Romanı Üzerine”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Boyka Asiova, Murat Tuncel, Rüstem Aziz
Düzenleyen
Elfene Yayıncılık
Etkinlik
“Sinemada 50 Kuşağı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Atillâ Dorsay
Konuşmacılar
Deniz Türkali, Burçak Evren
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
“Yazar Adayının Yol Haritası”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Şeniz Baş, Koray Sarıdoğan, Sevengül Sönmez
Düzenleyen
Yazım Kılavuzu ve KahveKalemKlavye
Etkinlik
“Dünya Klasikleri"
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Çağlar Tanyeri, Süleyman Doğru, Furkan Özkan
Düzenleyen
Koridor Yayıncılık
Etkinlik
“İlhan Tarus’un Ters Kahramanları”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
16.45 - 17.30
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Mahmut Şenol, İbrahim Dizman
Düzenleyen
h2o kitap
Etkinlik
“50 Kuşağı: Demirtaş Ceyhun ve 12 Eylül”
Kategori
Söyleşi
Tarih
04.11.2019
Saat
17.45 - 18.30
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
Yaratıcı Okuma, “Harika Bir Uçurtma’’
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
05.11.2019
Saat
10.30 - 12.30
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Tülin Kozikoğlu
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
"Berk'in Yeni Macerası: Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
05.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Kaan Elbingil
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
“Yaratıcı Düşünme Atölyesi, Milli Değerlerimiz”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
05.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Burcu Karadaş, Eda Bayrak
Düzenleyen
Yediveren Çocuk
Etkinlik
“Karagöz’ün Gözünden Karikatürlerle Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
05.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Esat Halil Ergelen
Düzenleyen
Lozan Mübadilleri Vakfı
Etkinlik
“Astro ve Babi Ay'a Tırmanıyor: Uzay Aracı Tasarlama Atölyesi”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
05.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Gülşah Özdemir Koryürek, Alper Baytekin
Düzenleyen
Sıfırdan Yayıncılık
Etkinlik
"Bir Çekişmenin İki Yanı: Şiir ve Felsefe"
Kategori
Söyleşi
Tarih
05.11.2019
Saat
13.15 - 14.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Dücane Cündioğlu
Düzenleyen
Kapı Yayınları
Etkinlik
“Grup Çalışması: Öğretmenimin Gizli Hayatı”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
05.11.2019
Saat
14.00 - 16.00
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Alp Gökalp
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
“Sait Faik ve Okuru”
Kategori
Söyleşi
Tarih
05.11.2019
Saat
14.15 - 15.15
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
A. Ali Ural
Düzenleyen
Şule Yayınları
Etkinlik
"Efsane Dolu Anadolu"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
05.11.2019
Saat
14.15 - 15.15
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Koray Avcı Çakman
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
“İrfan Yalçın'ın Romanlarından Gelen Tıkırtılar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
05.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Mahmut Şenol, Özcan Özen
Düzenleyen
h2o kitap
Etkinlik
''Rönesans ve Avrupa'da Din Savaşları''
Kategori
Söyleşi
Tarih
05.11.2019
Saat
16.45 - 17.30
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Tekin Sönmez
Düzenleyen
NİS Media
Etkinlik
"İslam’ın İnsanlığa Getirdikleri"
Kategori
Söyleşi
Tarih
05.11.2019
Saat
17:30 - 18:15
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
İhsan Eliaçık
Düzenleyen
Tekin Yayınevi
Etkinlik
“Bilgi Çağında Tüketici Hakları”
Kategori
Söyleşi
Tarih
05.11.2019
Saat
18.00 - 18.45
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Ruhi Orhan
Konuşmacılar
Aziz Koçal, Mehmet Bülent Deniz, Fuat Engin, Osman İlhan
Düzenleyen
Tüketiciyi Koruma Derneği-TÜKODER
Etkinlik
“Yayıncı-İllüstratör Buluşması”
Kategori
Buluşma
Tarih
06.11.2019
Saat
10.30 - 19.00
Yer
Interexpo Salonu
Düzenleyen
Türkiye Yayıncılar Birliği - TÜYAP
Etkinlik
"Baklanbaus Anlatılıyor, Çocuklar Mitolojiyle Tanışıyor! Bitmeyen Mitoloji’’
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
06.11.2019
Saat
10.30 - 12.30
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Hafize Çınar Güner
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
Kitap: Gizemli Tarih Oyunu-Karain’de Taş Çağı
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
06.11.2019
Saat
11.00 - 11.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Demet Ekmekçioğlu
Düzenleyen
Dinozor Çocuk
Etkinlik
"Yapay Zeka ve İnsan Üzerine Bir Roman: Denek E.E.E."
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
06.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Aslı Der
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
“Çocukla İletişimde Hikaye Anlatıcılığı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Ayşegül Dede
Düzenleyen
Taze Kitap
Etkinlik
“Öykümüzün Mihenk Taşları”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Osman Koca
Düzenleyen
Beyan Yayınları
Etkinlik
Kitap: Kırmızı Yuvarlağın Bir Hayali Var
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
06.11.2019
Saat
12.00 - 12.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Özgür Akpolat
Düzenleyen
Timaş Çocuk
Etkinlik
"Mia ve Şekerli Şeyler"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
06.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Birsen Ekim Özen
Düzenleyen
Timaş Çocuk
Etkinlik
Kitap: Dedem Bir Japon Balığı
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
06.11.2019
Saat
13.00 - 13.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
İnci Özdemir
Düzenleyen
Çınar Yayınları
Etkinlik
"Bir Masal Olsam"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
06.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Çiğdem Gündeş
Düzenleyen
Uçanbalık Yayınları
Etkinlik
Kitap: Kitap Karıncası
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
06.11.2019
Saat
14.00 - 14.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Sezin Mavioğlu
Düzenleyen
RedhouseKidz
Etkinlik
“Bir Bulut’un Ardından”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
06.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Gülsüm Cengiz
Düzenleyen
Ginko Çocuk
Etkinlik
“Sunum, Söyleşi, Grup Çalışması: Balaban"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
06.11.2019
Saat
14.00 - 16.00
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Şiirsel Taş
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
"Yeşilçam’da Bir Ömür”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.11.2019
Saat
14.30 - 15.15
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Müfit Saçıntı, Erhan Tuncer, Yavuz Karakaş
Düzenleyen
Alfa Life
Etkinlik
Kitap: Dönme Dolap ve Saklambaç
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
06.11.2019
Saat
15.00 - 15.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Akşın Ceylan Oğuzcan
Düzenleyen
ABM Yayınevi
Etkinlik
“Edebiyatımızda 50 Kuşağı ve Demirtaş Ceyhun"
Kategori
Panel
Tarih
06.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Aydan Ay
Konuşmacılar
Kemal Bek, Seyyit Nezir
Düzenleyen
Sis Çanı - Broy Yayınevi
Etkinlik
Kitap: Kendi Yolunda
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
06.11.2019
Saat
16.00 - 16.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Fatma Burçak, Bengüsu Özcan, Gökçe Yavaş, Cansu Özkan, Burak Almaç
Düzenleyen
Kelime Yayınları
Etkinlik
“Türkçenin Kökeni ve 1928 Yazı Devriminin Önemi”
Kategori
Panel
Tarih
06.11.2019
Saat
16.30 - 18.00
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Tekin Sönmez
Konuşmacılar
Veysel Batmaz, Cengiz Gündoğdu, Yusuf Çotuksöken, Ceyhun Balcı, Beyazit Kahraman
Düzenleyen
NİS Media
Etkinlik
Kitap: Söz ile Ateş Arasında
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
06.11.2019
Saat
17.00 - 17.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Esma Özlen
Düzenleyen
Şiirden Yayıncılık
Etkinlik
“30. Yılında İnsancıl”
Kategori
Panel
Tarih
06.11.2019
Saat
18.00 - 18.45
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Nurşen Aydoğan
Konuşmacılar
Berrin Taş, Gülay Yeşilipek, Mürvet Yılmaz,Özgüç Güven
Düzenleyen
İnsancıl Dergisi
Etkinlik
"Drama, İllüstrasyon, Yaratıcı Düşünme: Pembe Kuş ile Minik Kurbağa”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
07.11.2019
Saat
10.30 - 12.30
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Emre Şimşek
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
"Dünya Hayal Kurma Günü"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
07.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Habib Bektaş
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
"Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
07.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Behiç Ak
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
“Deniz’in Sıfır Atık Kitabı”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
07.11.2019
Saat
11.00 - 12.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Sima Özkan
Düzenleyen
Redhouse Kidz
Etkinlik
“Faust ile Mephistopheles”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
"Kırılan Kalpler Nereye Gider”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Gülşen Arslan Akca
Düzenleyen
Timaş Çocuk
Etkinlik
“Bi Müsaade Bi Sınavım Var"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
07.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Faruk Öndağ
Düzenleyen
Timaş Yayınları
Etkinlik
“Yayıncı- Freelancer Buluşması”
Kategori
Buluşma
Tarih
07.11.2019
Saat
13.00 - 15.00
Yer
Interexpo Salonu
Yöneten
Sevengül Sönmez
Konuşmacılar
Handan Akdemir (Doğan Novus Yayın Yönetmeni), Nazlı Berivan Ak (April Yayınları Editör, Seda Ersavcı (Çevirmen), Füsun Turcan Elmasoğlu (Tasarımcı)
Düzenleyen
Türkiye Yayıncılar Birliği - TÜYAP
Etkinlik
“Bölgemizde Güvenlik ve Demokrasi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Onur Öymen
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
“Farkındalığın Dili”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Atasoy Müftüoğlu
Düzenleyen
Mahya Yayınevi
Etkinlik
“Kodlama Atölyesi” (7-12 Yaş)*
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
07.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Nisa İnci
Düzenleyen
Taze Kitap
Etkinlik
"Rusya’nın Konuşulmayan Acıları"
Kategori
Panel
Tarih
07.11.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Yeşim Çobankent
Konuşmacılar
Vercihan Ziflioğlu, Kazmir Pamir, Nikifor Bilak
Düzenleyen
Belge Yayınları - Kuzey Işığı Yayınları
Etkinlik
“Oyunbozan Bağırsak - Bağırsak Sağlığı ve CHron Hastalığı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Sibel İnan
Düzenleyen
Ceres Yayınları
Etkinlik
“Matematik Üzerine Söyleşi: İşlem Tamam”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
07.11.2019
Saat
14.00 - 16.00
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Toprak Işık
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
“İnsanda Çocuk, Edebiyatta Masal Olmak”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
14.15 - 15.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Esra Alkan, Esat Korkmaz
Düzenleyen
Varlık Yayınları
Etkinlik
“Yayıncılıkta 50 Kuşağı: 1950-1960 Arası Yayıncılık ve Yayınevi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
14.30 - 15.30
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Eray Canberk, Fahri Aral, Erol Üyepazarcı
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
“Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Töreni”
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
07.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Marmara Salonu
Düzenleyen
Attilâ İlhan Edebiyat Vakfı
Etkinlik
“Cemal Süreya Şiirinde İmgesinden Kaz Dağları Gerçeğine"
Kategori
Panel
Tarih
07.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Aydan Ay
Konuşmacılar
Mecit Ünal, Seyyit Nezir
Düzenleyen
Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği
Etkinlik
“Planı Allah Yapar, Merak Etme Hiç, İyi Niyetli Ol Yeter Ki !“
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
15.15 - 16.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Çiğdem Okumuşlar
Düzenleyen
Okumuşlar Yayıncılık
Etkinlik
"Adnan Özyalçıner Öykücülüğü ve Toplumcu Gerçekçilik"
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
07.11.2019
Saat
15.45 - 16.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Tahir Şilkan, Cengiz Gündoğdu, C. Hakkı Zariç
Düzenleyen
Kor Kitap - Manos Kitap
Etkinlik
“Yayınlama Özgürlüğü Ödül Töreni”
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
07.11.2019
Saat
16.00 - 18.30
Yer
Interexpo Salonu
Düzenleyen
Türkiye Yayıncılar Birliği
Etkinlik
“Mükemmel Bir Çocuk Olur mu?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Fatih Aytaç
Düzenleyen
Lider Yayınları
Etkinlik
“Türkiye’nin Deniz Jeopolitiği”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
16.15 - 17.00
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Cem Gürdeniz
Düzenleyen
68'liler Derneği
Etkinlik
“Expat Sofra: Sofra Üzerinden Kadınların Kültürler Arası İletişimi, Yazarlar İle Kitap Okuma ve Söyleşi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Francesca Rosa
Düzenleyen
Alfa Yayınları
Etkinlik
“Türk Edebiyatında Özgürlük Şiirleri”
Kategori
Panel
Tarih
07.11.2019
Saat
17.00 - 18.00
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Nükhet Eren
Konuşmacılar
Mustafa Köz, Nuray Gök Aksamaz, Aba Müslim Çelik, Hatice Dökmen, Dilruba Nuray Erenler, Nihat Ateş, Nalan Çelik
Düzenleyen
Türkiye Yazarlar Sendikası
Etkinlik
“Bana Farketmez“
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.11.2019
Saat
18.00 - 18.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Turhan Güldaş
Düzenleyen
Macaron Yayınevi
Etkinlik
"Yaratıcı Okuma, Zuzu Çöplükte’’
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
10.30 - 12.30
Yer
Moda Salonu
Yöneten
Görkem Kantar Arsoy
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
"Tekerleme, Şekerleme: Sarımsaklanır mı Kedi?"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Gülsevin Kıral
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
"Herkesin Bir Hikayesi Vardır"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Miyase Sertbarut
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
"Çocuklarla Lozan Antlaşmasının Bir Keşif Yolculuğu"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Özden Timurlenk Çelik
Düzenleyen
Lozan Mübadilleri Vakfı
Etkinlik
“Cadılar, Ejderhalar, Periler…”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Hatice Aksüt, Kayra (Keri) Küpçü
Düzenleyen
Sıfırdan Yayınları
Etkinlik
"Matematiği Tanısan İnan ki Çok Seveceksin"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Toprak Işık
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
Kitap: Titreşimlerin Büyüsü
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
08.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Devrim Erbil
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
"İlk Gençlik Öyküleri ve 'Sen Ne İstersen?'”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Neslihan Önderoğlu
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
"Kent ve Edebiyat Bağlamında Yağma'nın Özelliği"
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Kubilay Önal, Ayşegül Tözeren
Düzenleyen
Kor Kitap-Manos Kitap
Etkinlik
"Gizemin Arkasındaki Dedektifler"
Kategori
Panel
Tarih
08.11.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Galip Dursun
Konuşmacılar
Suphi Varım, Çağatay Yaşmut, Yaprak Öz, Işın Beril Tetik
Düzenleyen
Oğlak Yayınları
Etkinlik
Kitap: Eyvah CEO Doğuruyor
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
08.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Kalamış Salonu
Yöneten
Hümanist Kitap
Konuşmacılar
Murat Yeşildere, Leyla Alaton
Etkinlik
“Neden Superman Olmaktan Vazgeçtik?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Özel Oytun Türkoğlu
Düzenleyen
A7 Kitap
Etkinlik
"Atölye Çalışması:Bilim Üzerine Eğlenceli Sohbet Çılgın Deneyler Kulübü”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
14.00 - 16.00
Yer
Moda Salonu
Yöneten
İlter Demirbilek
Düzenleyen
Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Etkinlik
“Vefailik, Bektaşilik, Kızılbaşlık”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
14.15 - 15.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Ayfer Karakaya Stump
Düzenleyen
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
Etkinlik
"II. Abdülhamid'in Kalkınma Hamlesi"
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
14.30 - 15.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Zafer Bilgi
Düzenleyen
Damla Yayınevi
Etkinlik
Kitap: Güvenin Kuralları
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
08.11.2019
Saat
15.00 - 15.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Eyüp Toprak (Great Placeto Work)
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
"Viva La Revolution! Küba Devrimi 60 Yaşında"
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Burcu Yılmaz, Çetin Desde
Düzenleyen
Dönüşüm Yayınları
Etkinlik
“Avrupa’da Türk Edebiyatı”
Kategori
Panel
Tarih
08.11.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Zerrin Oktay
Konuşmacılar
Kemal Yalçın, Murat Tuncel, Aynullah Akça, Fevzi Karadeniz, Nihat Kemal Ateş
Düzenleyen
Elfene Dünya Yayıncılık
Etkinlik
“Memleket Şiirleri”
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
08.11.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Ünal Kar, Esme Kati, Alparslan Demirbilek, Elif Reyya Naz, Bedrettin Güreş, Songül Bulut, Kadir Albayrak, Mutanhara Arlı Özkök, Melek Koç, Mübeyyen Sarnıç, Sevilay Çartık
Düzenleyen
Göl Kitap Yayıncılık
Etkinlik
Kitap: Kariyerim Gelecek
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
08.11.2019
Saat
16.00 - 16.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Yasemin Sungur, Ece Karaboncuk
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Yerel Dinamikler ve Çatışma Çözümü’’
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
E. Fuat Keyman, Ayşe Köse Badur
Düzenleyen
Ayrıntı Yayınları
Etkinlik
"Tekerlekli Bir Evim Olsa"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.11.2019
Saat
16.30 - 17.15
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Nehir Aydın Gökduman
Düzenleyen
Damla Yayınevi
Etkinlik
“Hasan İzettin Dinamo 110 Yaşında”
Kategori
Panel
Tarih
08.11.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Nükhet Eren
Konuşmacılar
Murat Tuncel, Aba Müslim Çelik, C. Hakkı Zariç
Düzenleyen
Türkiye Yazarlar Sendikası
Etkinlik
Kitap: Gönüllülük
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
08.11.2019
Saat
17.00 - 17.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
İnal Aydınoğlu
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Bir Yaşama Pratiği Olarak; HAYSİYET”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
17.30 - 18.30
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Gaye Boralıoğlu, Ömer Faruk, Ümit Kıvanç
Düzenleyen
Altıkırkbeş Yayın
Etkinlik
“Tekin Sönmez Dil ve Edebiyat Ödülleri Töreni”
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
08.11.2019
Saat
17.30 - 18.15
Yer
Heybeliada Salonu
Düzenleyen
NİS Media
Etkinlik
“Dengbêjlik Geleneğinde DengbêjReso ile DengbêjŞakiro’nun Rolü”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.11.2019
Saat
18.00 - 18.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
İbrahim Şahin
Düzenleyen
Nûbihar
Etkinlik
“Atatürk ve Cumhuriyet: Kültür ve Tarihte Değişimler”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Doğan Hızlan, İlber Ortaylı
Düzenleyen
Demirören Medya
Etkinlik
“Bülent Şenver ile Ayşe Kulin Sohbeti: Herkese Her Yerde Kitap”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Bülent Şenver, Ayşe Kulin
Düzenleyen
Herkese Kitap Vakfı
Etkinlik
“Acil Demokrasi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
İbrahim Kaboğlu, Ercan Karakaş, Yunus Emre
Düzenleyen
Tekin Yayınevi
Etkinlik
“Dede Korkut'un 13. Boyu”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Metin Ekici
Düzenleyen
Ötüken Neşriyat
Etkinlik
Kitap: Benimle Yan
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
12.00 - 12.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Beyza Özaydın
Düzenleyen
Epsilon Yayınevi
Etkinlik
"Yeni Dünya Düzeninde Gıda, Su, İlaç, Bomba"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Ramazan Kurtoğlu
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Türk Edebiyatına İçerden Bakış”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
İsmail Güzelsoy, Erkmen Özbıçakçı, Altay Öktem
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
"Bir Yazar Bir Youtuber'la Karşı Karşıya Gelirse"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
09.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Hanzade Servi, Gülse Göçer
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
“Göçler, Sürgünler ve Edebiyat”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
12.45 - 13.45
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Ümit Yaşar Gözüm, Yakup Ömeroğlu
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
Kitap: Dijital Yerliler
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
09.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Kandilli Salonu
Konuşmacılar
Zeynep Dereli
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“İstanbul Şarkıları:Şehrin Müzikli Tarihinde Kazı Çalışmaları"
Kategori
Söyleşi-Dinleti
Tarih
09.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Gökhan Akçura, Cemal Ünlü
Düzenleyen
Oğlak Yayınları
Etkinlik
Kitap: Maksatlı Tesadüfler
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
13.00 - 13.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Samet Atasoy
Düzenleyen
İthaki Yayınları
Etkinlik
"Romandan Sahneye"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Ercüment Cengiz, Nedim Saban
Düzenleyen
Everest Yayınları
Etkinlik
"Kayı'ların Muhteşem Yürüyüşü"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen
Timaş Yayınları
Etkinlik
“Çürük Elmalar, Masum Mahkumlar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Sevil Atasoy
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
“Bizim 80'lerimiz”
Kategori
Panel
Tarih
09.11.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Selnur Aysever
Konuşmacılar
Akın Birdal, Nazım Alpman
Düzenleyen
A7 Kitap
Etkinlik
"Edebiyat, İklim Felaketi ve Çevrecilik: 'Köpekli Çocuklar Gecesi' Üzerine"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
13.15 - 14.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Oya Baydar, Ömer Madra, Turhan Günay
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
Kitap: Liderliğin 1001 Hali & Anlamlı Liderlik
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
09.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Kandilli Salonu
Konuşmacılar
Mehmet Yıldırım Özel
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Yahya Kemal ve Nazım Hikmet
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
14.00 - 14.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
İsmail Birateş
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
"Okumak, Yazmak ve Çevirmek"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Selim Temo
Düzenleyen
Alfa Yayınları
Etkinlik
“İlişkilerde Denge”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Gülseren Budayıcıoğlu
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
"Bir Zaman Birimi Olarak Şimdi"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Murathan Mungan
Düzenleyen
Metis Yayınları
Etkinlik
“Nereye Gidiyorsun?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
14.15 - 15.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Aret Vartanyan
Düzenleyen
A7 Kitap
Etkinlik
“Tarih Bilinci Demokratikleşmeyi Nasıl Etkiliyor?"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
14.15 - 15.00
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Erdoğan Aydın
Düzenleyen
Literatür Yayınları
Etkinlik
"Ülkenin Üniversite Müzesi: İstanbul Resim ve Heykel Müzesi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
14.15 - 15.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Vasıf Kortun
Düzenleyen
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Etkinlik
“Doğan Kitap 20. Yaşında”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
14.30 - 15.30
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Cem Erciyes
Konuşmacılar
Canan Tan, Nermin Bezmen, İsmail Güzelsoy, Enver Aysever, Yavuz Ekinci
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
Kitap: Yönetmeyi Yönetmek
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
09.11.2019
Saat
15.00 - 15.45
Yer
Kandilli Salonu
Konuşmacılar
Selen Kocabaş
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Dört Sınav: Cesaret, Sağlık, İlişkiler, Bolluk”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Bülent Gardiyanoğlu
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
Kitap: Gölgede Yanmak
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
15.00 - 15.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Erkmen Özbıçakçı
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
"Hayatta ve Edebiyatta Çocuk Kahramanlar"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
15.00 - 16.00
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Nihan Kaya, Ayça Güçlüten
Düzenleyen
İthaki Yayınları
Etkinlik
"Benim Penceremden"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
15.00 - 15.45
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Bekir Develi
Düzenleyen
Mavi Ağaç Yayınları
Etkinlik
“Ekonominin Temelleri ve Türkiye”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Mahfi Eğilmez
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
"Yüzünden Yollar Çıkardım"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
15.15 - 16.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Akgün Akova
Düzenleyen
KaraKarga Yayınları
Etkinlik
"Sevgili Arsız Ölüm’ün 35. Yılı"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
15.15 - 16.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Hakan Emre Ünal, Latife Tekin, Melike Koçak, Nezaket Erden, Oylum Yılmaz
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
"Gençlikte Defalarca Kaybolmak"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
09.11.2019
Saat
15.45 - 16.45
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Behçet Çelik, Gaye Boralıoğlu, Ahmet Büke, Müren Beykan
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
Kitap: "Babamın Masalı-Bir Osmanlı Kadınının İlk Yolculuğu"
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
15:30 - 15:50
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Tülay Uluser
Düzenleyen
Oğlak Yayınları
Etkinlik
Kitap: İnsanlık Sendromu
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
09.11.2019
Saat
16.00 - 16.45
Yer
Kandilli Salonu
Konuşmacılar
Alp Sirman
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Salome
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
16.00 - 16.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Orçun Zeren
Düzenleyen
A7 Kitap
Etkinlik
"Dehşet Gecesi'nden Kesik Baş'a Türk Edebiyatında Korkunun Ayak Sesleri"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
16.00 - 17.00
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Işıl Beril Tetik, Demokan Atasoy, Galip Dursun
Düzenleyen
Oğlak Yayınları
Etkinlik
“Asla Vazgeçmedim”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
16.15 - 17.00
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Alişan Kapaklıkaya
Düzenleyen
Yediveren Yayınevi
Etkinlik
“Diyarbakır’ın Belleğini Yazıyla Tutmak”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Mıgırdiç Margosyan, Şeyhmus Diken, Silva Özyerli
Düzenleyen
Aras Yayıncılık
Etkinlik
“Kurgu ve Yazıdan Sonra: İlk Kitabın Hikâyesi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Meliha Yıldırım, Ayşenur Tanrıverdi, Özgür Kayım, Özcan Özen
Düzenleyen
h2o kitap
Etkinlik
"Devran'ı Konuşmak"
Kategori
Panel
Tarih
09.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Interexpo Salonu
Yöneten
Ümit Kıvanç
Konuşmacılar
Gaye Boralıoğlu, Ercan Kesal, Çimen Günay Erkol
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
“Ölümünün 20. Yılında Fakir Baykurt ve Anadolu Rönesansı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
16.30 - 17.30
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Işık Baykurt, Alper Akçam
Düzenleyen
Literatür Yayınları
Etkinlik
Kitap: Kendimi Özledim, Çalışan Anneler için Dönüşüm Rehberi
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
09.11.2019
Saat
17.00 - 17.45
Yer
Kandilli Salonu
Konuşmacılar
Şirin Yelmen Oktar
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Fısıldayan Masallar
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
17.00 - 17.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Alev Topal
Düzenleyen
Sıfırdan Yayınları
Etkinlik
Şiir Dinleti
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
09.11.2019
Saat
17.00 - 18.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Ahmet Telli
Düzenleyen
Everest Yayınları
Etkinlik
“Çığırından Çıkmış Bir Dünya: Sürdürülemeyen Kapitalizm ve Alternatifler”
Kategori
Panel
Tarih
09.11.2019
Saat
17.15 - 18.15
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Yeşim Dinçer
Konuşmacılar
Fikret Başkaya, Alp Altınörs
Düzenleyen
Yordam Kitap
Etkinlik
“Çocuklar Okudukça”
Kategori
Panel
Tarih
09.11.2019
Saat
17.15 - 18.15
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Sedat Sever, Selahattin Dilidüzgün
Düzenleyen
TUDEM Yayınları
Etkinlik
Kitap: İçindeki Mucize
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
09.11.2019
Saat
17.30 - 17.50
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Anıl Şehirlioğlu
Düzenleyen
Yediveren Yayınları
Etkinlik
"Duygusal Boşluk"
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
17.30 - 18.30
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Nevzat Tarhan
Düzenleyen
Timaş Yayınları – Nesil Yayınları
Etkinlik
“Türklerin Anadolu'ya Açılan Kapısı Malazgirt”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
17.30 - 18.30
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Sara Gürbüz
Düzenleyen
Damla Yayınevi
Etkinlik
"Adnan Özyalçıner Öykücülüğünde İstanbul Manzaraları ve İnsan İlişkileri"
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
09.11.2019
Saat
17.30 - 18.30
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Nalan Çelik, Sibel Öz, C. Hakkı Zariç, Arife Kalender
Düzenleyen
Manos Kitap
Etkinlik
“Sancak İstiklal”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
17.45 - 18.30
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Mehmet Işık
Düzenleyen
Yediveren Yayınları
Etkinlik
“Hukukun Araçsallaştırılması”
Kategori
Panel
Tarih
09.11.2019
Saat
18.30 - 19.30
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Rasim Şişman
Konuşmacılar
Turgay Keskin, İsmail Emre Telci
Düzenleyen
Sosyal Demokrasi Vakfı - SODEV
Etkinlik
“Adnan Özyalçıner ile Fotoğraf Eşliğinde Sohbet”
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
09.11.2019
Saat
18.45 - 19.30
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Lütfi Özgünaydın, Adnan Özyalçıner
Düzenleyen
Manos Kitap
Etkinlik
Darbeler ve Medya
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.11.2019
Saat
18.45 - 19.30
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Selcan Taşçı
Düzenleyen
Galeati Yayınları
Etkinlik
“Gri Hayaller Yolculuğu”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Gri Koç
Düzenleyen
Yüksek Başarı Yayınları
Etkinlik
"Duygusal Zeka ve Liderlik"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Ayhan Özkan
Düzenleyen
Pegem Akademi
Etkinlik
“Aşkın Halleri”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Tezcan Durna, Özcan Durna
Düzenleyen
UM:AG
Etkinlik
“Mükemmel Babandır"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Özden Öz Uslu
Düzenleyen
İstek Yayınları
Etkinlik
"Mutluluk Kürleri"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Ümit Aktaş
Düzenleyen
Hayy Kitap
Etkinlik
"Kirpi Mesafesi, Sevgi Mesafesi"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Hakan Akdoğan, Demet Çaltepe
Düzenleyen
Eksik Parça Yayınları
Etkinlik
"Mutluluk Virüsü - Dikkat! Söyleşi ile Bulaşır!"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Hale Caneroğlu
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“1919’un 100. Yılında Milli Demokratik Devrim"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
12.30 - 13.15
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
E. Cüneyt Akalın
Düzenleyen
68'liler Derneği
Etkinlik
Kitap: Yeni İnsan Yeni Lider
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
10.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Yiğit Oğuz Duman
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“21. Yüzyılda Lev Troçki ve Sosyalizm”
Kategori
Söyleşi-Video Konferans
Tarih
10.11.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
David North
Düzenleyen
Mehring Yayıncılık
Etkinlik
Kitap: Yaklaşık Kırk Çöp
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
10.11.2019
Saat
13.00 - 13.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Önsel Külük
Düzenleyen
Eksik Parça Yayınları
Etkinlik
"Adnan Özyalçıner'den Üç Öykü"
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
10.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Gülsen Tuncer
Düzenleyen
Türkiye Yazarlar Sendikası
Etkinlik
"Atatürk'ün İzinde"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
10.11.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Aytül Akal
Düzenleyen
Uçanbalık Yayınları
Etkinlik
"Keşfeden Beyin"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
13.15 - 14.00
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Sinan Canan
Düzenleyen
Tuti Kitap
Etkinlik
"Nigahdar"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
13.15 - 14.00
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Başak Sayan
Düzenleyen
İnkılap Yayınları
Etkinlik
“Bir Ömürdür Mücadele: Sennur Sezer ve Adnan Özyalçıner”
Kategori
Adnan Özyalçıner Etkinlikleri
Tarih
10.11.2019
Saat
13.30 - 14.30
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Mustafa Köz, Sedef Erdal, Seyit Aslan
Düzenleyen
Manos Kitap - Gıda-İş Sendikası
Etkinlik
Kitap: 50 Soruda Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
10.11.2019
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Işın Çelebi
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
“Devrimci Mustafa Kemal”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Enver Aysever, Mustafa Hoş, Mustafa Kemal Erdemol, Orhan Gökdemir
Düzenleyen
A7 Kitap
Etkinlik
Kitap: Ava Hava
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
10.11.2019
Saat
14.00 - 14.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Ayşegül Ilgaz
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Salondaki En Kötü Koltuk”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Heybeliada Salonu
Konuşmacılar
Erbatur Ergenekon, Murat Murathanoğlu
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
“İnsan İnşasında Edebiyat”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
14.15 - 15.00
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Bahadır Yenişehirlioğlu
Düzenleyen
Timaş Yayınları
Etkinlik
“Yazar Arşivleri Olmasaydı? "Tanpınar, Sabahattin Ali, Leyla Erbil Arşivleri"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
14.15 - 15.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Handan İnci, Olcay Akyıldız, Sevengül Sönmez
Düzenleyen
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Etkinlik
"Çırpınıp İçinde Döndüğüm Dünya: Yeni Şiirler - Eski Türküler"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
14.15 - 15.00
Yer
Karadeniz Salonu
Konuşmacılar
Şükrü Erbaş, Metin Karausta
Düzenleyen
Kırmızı Kedi Yayınevi
Etkinlik
“Talan İçin Bir Sohbet”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
14.45 - 15.30
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
İlay Bilgili
Düzenleyen
Monokl Yayınları
Etkinlik
“İstanbul’u Okuyorum Projesi Okuma Kültürü Konferansı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
15.00 - 15.45
Yer
Kandilli Salonu
Konuşmacılar
Baki Asiltürk
Düzenleyen
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Etkinlik
Kitap: Olaylarla Türkiye Ekonomisi
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
10.11.2019
Saat
15.00 - 15.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Emre Alkin, Yalın Alpay
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Deli Behice / Ardahan Öyküleri
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
10.11.2019
Saat
15.00 - 15.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Engin Kasap
Düzenleyen
Tunç Yayıncılık
Etkinlik
Şiir-Dinleti..
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
10.11.2019
Saat
15.15 - 16.00
Yer
Heybeliada Salonu
Düzenleyen
Aydili Sanat Derneği
Etkinlik
"Roman, Nereye Kadar?"
Kategori
Panel
Tarih
10.11.2019
Saat
15.15 - 16.45
Yer
Karadeniz Salonu
Yöneten
Handan İnci
Konuşmacılar
Fatih Altuğ, Oğuz Demiralp, Asuman Kafaoğlu Büke, İbrahim Yıldırım
Düzenleyen
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - TÜYAP
Etkinlik
"Edebiyatımızdan Unutulmaz Portreler"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Mehmet Nuri Yardım
Düzenleyen
Damla Yayınevi
Etkinlik
"Velhasıl… Edebiyat, Sinema ve Hayata Dair”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
15.15 - 16.00
Yer
Interexpo Salonu
Konuşmacılar
Ercan Kesal
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
"Cevdet Kudret Edebiyat Ödül Töreni"
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
10.11.2019
Saat
15.15 - 16.45
Yer
Karadeniz Salonu
Etkinlik
"Kuantum ve Picasso"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
15.30 - 16.15
Yer
Büyükada Salonu
Konuşmacılar
Esat Korkmaz
Düzenleyen
Pencere Yayınları
Etkinlik
"Sivil Darbe"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
15.45 - 16.30
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Ataol Behramoğlu
Düzenleyen
Tekin Yayınevi
Etkinlik
Kitap: Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
10.11.2019
Saat
16.00 - 16.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Adnan Nur Baykal
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kitap: Palas Pandıras
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
10.11.2019
Saat
16.00 - 16.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Hande Aydın
Düzenleyen
Şule Yayınları
Etkinlik
“Sargun Tont ile Bilim ve Edebiyat”
Kategori
Panel
Tarih
10.11.2019
Saat
16.15 - 17.15
Yer
Heybeliada Salonu
Yöneten
Ferhat Sarı
Konuşmacılar
Sargun A. Tont
Düzenleyen
Ginko Bilim
Etkinlik
"Ceyhun Atuf Kansu’nun Doğumunun 100. Yılı - Şiirin Evrenselliği"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
16.30 - 17.30
Yer
Büyükada Salonu
Yöneten
Işık Kansu
Konuşmacılar
Cengiz Bektaş, Salih Bolat, Turgay Fişekçi
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
"21. Yüzyıl ve Atatürk Devrimleri"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
16.30 - 17.30
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Erol Mütercimler
Düzenleyen
Alfa Yayınları
Etkinlik
“Kamuran Şipal’in Anısına: Kafka ve Utanç”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.11.2019
Saat
16.45 - 17.30
Yer
Kalamış Salonu
Konuşmacılar
Ahmet Sarı
Düzenleyen
Cem Yayınevi
Etkinlik
Kitap: Ballı Fındık
Kategori
İş'te Kitap
Tarih
10.11.2019
Saat
17.00 - 17.45
Yer
Moda Salonu
Konuşmacılar
Güven Borça
Düzenleyen
Hümanist Kitap
Etkinlik
Kalbimi Geri Verir misin?
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
10.11.2019
Saat
17.00 - 17.20
Yer
Kınalıada Salonu
Yöneten
Pika Yayın
Konuşmacılar
Melekber Deniz
Etkinlik
Kitap: Anelya
Kategori
İlk Kitabım
Tarih
10.11.2019
Saat
18.00 - 18.20
Yer
Kınalıada Salonu
Konuşmacılar
Melek Koç
Düzenleyen
Göl Kitap Yayıncılık
Etkinlik
Oyunbozan Bağırsak- Bağırsak Sağlığı ve CHrone Hastalığı
Kategori
Söyleşi
Tarih
Saat
14.00 - 14.45
Yer
Marmara Salonu
Konuşmacılar
Sibel İnan
Düzenleyen
Ceres Yayınları